Wygoda i zdrowy kręgosłup: oto najpopularniejsze fotele gamingowe

Artykuł sponsorowany

Siedzenie jest pozycją statyczną, która niekorzystnie odbija się na naszym zdrowiu. Nawet jeśli nie odczujemy tego od razu – w dłuższej perspektywie z pewnością. A siedzimy coraz więcej, dłużej i od najmłodszych lat: w szkole na lekcjach, odrabiając zadania domowe, podczas pracy w biurze, oglądając telewizję, korzystając z komputera czy grając w gry. Z tego powodu tak ważne pozostaje nie tylko to, jak siedzimy, ale również: na czym siedzimy.

Niewygodna pozycja siedząca? Nasz organizm nie lubi tego
Niewygodna pozycja siedząca? Nasz organizm nie lubi tego 123RF/PICSEL

Rozwój technologii w ogromnym stopniu przyczynił się do poprawy życia każdego z nas. Dzięki komunikacji internetowej możemy nawiązywać i utrzymywać kontakt z bliskimi na całym świecie, mamy łatwiejszy dostęp do informacji oraz wiele opcji pomocy przy podejmowaniu decyzji na co dzień, nieustannie przybywa też sposobów na rozrywkę. Jednocześnie postęp technologiczny ma swoją ciemną stronę: przykuł nas do foteli. A to pozycja, której nasz organizm nie lubi.

Musisz siedzieć? Siedź prawidłowo

Prawidłowa pozycja siedząca to taka, gdy stopami dotykamy ziemi, uda układają się równolegle do podłogi, a plecy pozostają wyprostowane. Unikać powinniśmy przede wszystkim garbienia się i wysuwania głowy do przodu, ponieważ będzie to skutkować napięciem mięśni pleców, karku i ramion.

Pomocny w zachowaniu wyprostowanej sylwetki podczas siedzenia będzie dobrze dobrany fotel, np. gamingowy. Dlaczego? Ponieważ ich producenci mają świadomość, że fani wirtualnej rozrywki na graniu spędzają długie godziny. Wiedzą też, iż gracze to wyjątkowo wymagająca grupa klientów, dokładają więc ogromnych starań, by produkty były odpowiedniej jakości.

Czym się kierować przy wyborze fotela dla gracza?

Głównym celem, który chcemy osiągnąć, pozostaje uniknięcie dyskomfortu i ewentualnych dolegliwości bólowych kręgosłupa. Warto więc wybierać fotele gamingowe, które będą posiadały odpowiednio wyprofilowane oparcie oraz dodatkowe podparcie w okolicach karku i odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Nie mniej ważne pozostają podłokietniki i możliwie najszerszy zakres ich regulacji. To element, który zapewnia wsparcie przedramion i niweluje obciążenie barków podczas grania.

Na komfort siedzenia składa się także materiał wykonania. Najtrwalszym materiałem pozostaje skóra, ale rozważyć można także siatkę mesh. Następnie warto zapoznać się z maksymalnym obciążeniem fotela. Standardem w tym zakresie pozostaje 120 kg, niemniej bez trudu znajdziemy modele o podwyższonym dopuszczalnym obciążeniu. Zapomnieć nie można o stelażu - gwarancją trwałości będzie metal.

CORSAIR T3 RUSH: wygoda i łatwa regulacja

Zalety foteli gamingowych najlepiej widać na konkretnym przykładzie. Weźmy choćby fotel CORSAIR T3 RUSH Ciemny Szary, jeden z najczęściej kupowanych w sieci sklepów RTV Euro AGD. I nie bez powodu, mówimy bowiem o producencie zaawansowanych akcesoriów komputerowych z ponad 26-letnim doświadczeniem.

Wyróżnia się nie tylko bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. To model wyposażony w składane oparcie, system regulacji wysokości oraz poduszki podpierające plecy i kark. Jak zapewniają producenci: "kręgosłup powraca do swojej naturalnej pozycji, by długa praca lub całonocna kampania nie wiązały się z szybkim zmęczeniem bądź pogłębianiem wad postawy". Oprócz tego CORSAIR T3 RUSH wyposażony jest w tapicerkę z oddychającego materiału.

Aby znaleźć produkty dopasowane do swoich potrzeb warto sprawdzić ranking foteli gamingowych.

By grać, nie trzeba siedzieć

Choć granie kojarzy się głównie z pozycją siedzącą przed laptopem, komputerowym ekranem bądź telewizorem z podpiętą konsolą - wcale tak być nie musi. Gracze mają o wiele więcej opcji na oddawanie się swojemu hobby. To choćby granie w gry mobilne na smartfonie bądź sięgnięcie po przenośne konsole do gry - takie jak np. konsola Nintendo Switch V2 CZE/NIEB.

Konsole Nintendo Switch to przykład na to, że grać w ulubione gry można niemal w dowolnym miejscu. Tym bardziej że to sprzęt na tyle mały i mobilny, że zmieści się w kieszeni czy niewielkiej przegrodzie plecaka. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by szybką gamingową sesję zafundować sobie na przystanku w oczekiwaniu na komunikację miejską czy w sklepowej kolejce. I wcale nie trzeba tego robić na siedząco, co nasz organizm z pewnością polubi.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas