Orbitalna rakieta SuperHeavy już na platformie. Coraz bliżej lotu w kosmos [WIDEO]

Ciekawe wydarzenia rozgrywają się w teksańskiej Boca Chica, gdzie SpaceX buduje najpotężniejszy w historii system transportu kosmicznego. Booster 4 został postawiony na platformie. Teraz jeszcze Starship i lecimy w kosmos.

Coraz większymi krokami nadchodzi dziewiczy lot w kosmos zestawu SuperHeavy-Starship. To będzie wielkie wydarzenie w historii przemysłu kosmicznego. Ten system o wysokości 122 metrów zabierze ludzi nie tylko na Księżyc, ale również na Marsa.

Pierwszy raz złożony zestaw Booster 4 i Starship SN20 mogliśmy zobaczyć na początku sierpnia. W międzyczasie oba pojazdy zostały przetransportowane do High Bay, gdzie przeszły kolejne modyfikacje. Teraz rakieta SuperHeavy powróciła na platformę startową wraz z 29 silnikami Raptor i nowym okablowaniem.

Reklama

Fani SpaceX uważają, że w kolejnych tygodniach czeka nas test Boostera. Z racji tak dużej liczby potężnych silników Raptor, będzie to największy w historii tesy dopalacza rakietowego. Zatem jest na co czekać.

Wciąż nie wiadomo, kiedy odbędzie się test, ani kiedy Starship zostanie ponownie zainstalowany na rakiecie. Nie mamy też pewności co do daty pierwszego lotu w kosmos. Chociaż pierwotnie miał to być wrzesień, to jednak niedawno Gwynne Shotwell, dyrektor operacyjna SpaceX zapowiedziała, że ma to nastąpić do końca roku.

Źródło: GeekWeek.pl/SpaceNews/NASASpaceFlight / Fot. Twitter/Ocean Cam

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama