Pocztówka z Marsa. Curiosity nadesłał nieziemskie zdjęcia

Znajdujący się obecnie na Marsie łazik Curiosity wysłał na Ziemię spektakularne fotografie przestawiające tamtejszy krajobraz. Czarno-białe zdjęcia zrobiły na badaczach aż tak wielkie wrażenie, że ci postanowili je dodatkowo scalić oraz zabarwić, tworząc wspaniałe dzieło. Całość prezentuje się naprawdę nieziemsko.

Łazik Curiosity wykonał dwie niezwykłe fotografie ze zbocza góry Mount Sharp znajdującej się na sąsiadującej planecie. Zdjęcia wykonano 16 listopada: pierwsze rano około 8:30, a drugie popołudniu o 16:10.

- Zespół był tak zainspirowany pięknem krajobrazu, że połączył dwie wersje czarno-białych zdjęć z różnych pór dnia i dodał kolory, aby stworzyć rzadką pocztówkę z Czerwonej Planety - możemy przeczytać na stronie NASA.

Dzięki kontrastującemu oświetleniu, które zostało zapewnione przez różne pory dnia, udało się wydobyć wiele unikalnych detali krajobrazu. Trzeba przyznać, że końcowy efekt naprawdę robi wrażenie.

Reklama

Curiosity co jakiś czas wykonuje fotografie obejmujące cały obszar znajdujący się wokół niego. Później uwiecznione obrazy o stosunkowo niskiej rozdzielczości są dodatkowo kompresowane i przesyłane na Ziemię, dzięki czemu możemy je dzisiaj podziwiać.

Co ciekawe, łazik został pierwotnie wysłany na dwuletnią misję, która została przedłużona na czas nieokreślony. Minęło już ponad 3300 dni jego aktywności na Marsie, w trakcie której oprócz szeregu różnych badań wykonał setki tysięcy przeróżnych zdjęć.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mars | Curiosity | Curiosity
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy