Selfie prosto z Marsa. Curiosity przesłał zdjęcie z nieziemską perspektywą

Znajdujący się na Marsie łazik Curiosity nadesłał swoje najnowsze selfie składające się z aż 81 pojedynczych zdjęć. Fotografia dodatkowo została wykonana w technologii 360 stopni, dzięki czemu możemy na niej podziwiać spektakularny krajobraz Czerwonej Planety z dosyć niecodziennej perspektywy.

Najnowsze selfie przesłane przez Curiosity składa się z 81 zdjęć wykonanych na marsie pod koniec listopada bieżącego roku. Fotografie zostały zrobione za pomocą aparatu MAHLI umiejscowionego na przednim ramieniu łazika.

Nie jest to pierwsze tego typu dzieło nadesłane z Czerwonej Planety, jednak tym, co je wyróżnia, jest zdecydowanie spektakularna perspektywa ukazująca krajobraz Marsa.

Co ciekawe, na zdjęciu możemy wyróżnić kilka formacji. Po prawej stronie znajdziemy górę "Rafael Navarro", która została nazwana na cześć zmarłego w tym roku astrobiologa pracującego ze wspominanym łazikiem.

Reklama


Natomiast znajdująca się po lewej struktura w kształcie litery "u" jest miejscem, do którego aktualnie zmierza Curiosity. Być może tam również maszyna strzeli sobie popularną "sweet focię".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Curiosity | Curiosity | Mars | zdjęcie | selfie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy