SpaceX wyśle astronautom na ziemską orbitę zapas konopi indyjskich

Elon Musk znany jest wszystkim ze swojego zamiłowania m.in. do marihuany, dlatego jego firma z przyjemnością zrealizuje misję dla jednej z amerykańskich firm, która specjalizuje się w hodowli konopi indyjskich.

Nie, astronauci nie upalą się nią i nie odlecą jeszcze dalej w otchłań kosmosu. Marihuana poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną wraz z dziesiątkami innych eksperymentów kapsułą Dragon już na wiosnę 2020 roku. Mieszkańcy będą mieli za zadanie hodować 480 szczepek przez ok. 30 dni w specjalnych inkubatorach.

Projekt jest realizowany przez firmę Front Range Biosciences, która na co dzień zajmuje się rozwojem najnowszych technologii w rolnictwie. Inżynierowie chcą sprawdzić, czy w przestrzeni kosmicznej, w warunkach mikrograwitacji, można wyhodować legalną odmianę konopi, z której będzie można później uzyskać marihuanę o niskim poziomie THC. Przypomnijmy, że naukowcy wskazują octan witaminy E, używany jako dodatek do e-liquidów zawierających THC, jako głównego winowajce ostatnich głośnych przypadków nagłych śmierci wśród e-palaczy.

Reklama

Naukowcy będą na żywo obserwowali wzrost roślin i ekspresję genów bezpośrednio z University of Colorado w Boulder. Wszyscy mają nadzieję, że wystąpią mutacje i utrzymają się one po powrocie na Ziemię. Jeśli cały eksperyment przebiegnie zgodnie z planem, to przedstawiciele firmy zamierzają zaoferować swoim klientom nową, kosmiczną odmianę marihuany, a także wykorzystać ją na potrzeby powstania leków na różne choroby lub zastosować ją w przemyśle.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. MaxPixel/NASA

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy