Spektakularne obrazy powierzchni Marsa wykonane przez łaziki NASA [FILM]

Dziś zabieramy Was na wycieczkę po Czerwonej Planecie, dzięki sześciokołowym robotom eksplorującym tę tajemniczą planetę od blisko 18 lat. I pomyśleć, że niebawem pojawią się tam pierwsi ludzie i zobaczą to wszystko na własne oczy.

Powierzchni Marsa to jałowa pustynia, po której co jakiś czas tańczą diabełki pyłowe. Co kilka lat całą planetę ogrania też globalna burza pyłowa. Potrafi ona trwać przez wiele miesięcy i odciąć powierzchnię od życiodajnych promieni słonecznych.

Pomimo tego faktu, powierzchnia Czerwonej Planety obfituje w wyjątkowo piękne miejsca, które warte są zobaczenia. Na obszarach badanych przez łaziki możemy ujrzeć kratery, pasma górskie i wielkie wydmy. Gdy znajdują się one w objęciach burzy pyłowej, mały zasięg widoczności sprawia, że tworzy się swoista atmosfery tajemniczości.

Reklama

Ekstremalne warunki panujące na powierzchni Marsa nie zachęcają do rozkwitu życia. Pierwsi kolonizatorzy będą musieli zmagać się z wieloma problemami na swojej drodze ku budowie tam pierwszych baz. Jednak nasza przyszłość to cywilizacja międzyplanetarna, zatem prędzej czy później Mars stanie się domem dla wielu Ziemian, a także przyszłych Marsjan.

SpaceX, firma należąca do Elona Muska, chce zapoczątkować kolonizację Marsa już w 2024 roku przy pomocy najpotężniejszego w historii środka transportu kosmicznego o nazwie Starship+SuperHeavy. Pierwsi kolonizatorzy zostaną wysłani tam do końca lat 20. XXI wieku. Mocno trzymamy kciuki za realizację tego niesamowitego planu.

Źródło: GeekWeek.pl/NASA / Fot. NASA

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy