Takie niesamowite nowe rakiety pojawią się na niebie w 2021 roku [FILM]

W przyszłym roku firmy z całego świata przeprowadzą dziewicze loty swoich nowych rakiet o różnym przeznaczeniu. Wśród nich znajdą się najpotężniejsze pojazdy w historii ludzkości. Zobaczcie je wszystkie.

Może wydawać się, że obecnie na świecie budowanych jest od nowa mało rakiet, ale nic bardziej mylnego. Na etapie bardzo zaawansowanej produkcji jest bardzo dużo rakiet. Za chwilę będziecie mogli przyjrzeć się im wszystkim z bliska i dowiedzieć się o nich niemal wszystkiego.

Najciekawsze premiery przyszłego roku, to niewątpliwie Starship od SpaceX, Space Launch System od NASA i New Glenn od Blue Origin. Nie zabraknie też mniejszych rakiet ze Stanów Zjednoczonych, Chin i Rosji. Wszystkie te rakiety prezentują się wyśmienicie, ale przemysł kosmiczny będzie miał niemały orzech do zgryzienia, gdy na niebie pojawi się Starship.

Reklama

SpaceX zamierza obniżyć starty tej potężniej rakiety do zaledwie 2 milionów dolarów. Jeśli się to uda, to Elon Musk i jego ludzie mogą wykończyć wiele firm z całego świata, które oferują nieporównywalnie droższe starty rakiet i to jeszcze z dużo mniejszym ładunkiem. Zatem rok 2021 zapowiada się bardzo ciekawie.

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube/Jakiś Kosmos! / Fot. YouTube/Jakiś Kosmos!

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama