Tom Cruise przejdzie do historii. Aktor wykona spacer kosmiczny

Tom Cruise prawdopodobnie przejdzie do historii jako pierwszy cywil, który odbędzie spacer kosmiczny. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ma być jedną z lokalizacji wykorzystanych do nakręcenia filmu z udziałem aktora, który w co najmniej jednej ze scen ma wykonać spacer kosmiczny.

Pierwszy taki spacer kosmiczny

Brytyjska producentka wykonawcza będąca przewodniczącą Universal Filmed Entertainment Group, Donna Langley, zdradziła w wywiadzie dla BBC, że planuje wysłać Toma Cruise’a na Międzynarodową Stację Kosmiczną, gdzie realizowane byłyby sceny do jednego z filmów.

Kultowy aktor miałby stać się pierwszym cywilem, który wykona spacer kosmiczny. Taki wyczyn z pewnością wzniósłby legendę kina na niespotykany dotąd poziom (dosłownie i w przenośni).

Obecnie nie wiadomo, na jakim etapie znajduje się produkcja omawianego filmu. Z poznanych informacji wynika, że jego fabuła ma opierać się na dosyć popularnym motywie ratowania świata przed zagładą. Oczywiście miałby tego dokonać nie kto inny jak bohater grany przez Toma Cruise’a

Reklama

Za reżyserie odpowiadać będzie Doug Liman - znany między innymi ze stworzenia "Pana i Pani Smith". Produkcja ma być także pierwszym filmem Hollywood nakręconym w kosmosie.

Współpraca z NASA

Warto przypomnieć, że NASA już w 2020 roku informowała o współpracy z Tomem Cruise’em.

- NASA jest podekscytowana współpracą z Tomem Cruise’em przy filmie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej! Potrzebujemy popularnych mediów, aby zainspirować nowe pokolenie inżynierów i naukowców do urzeczywistnienia ambitnych planów NASA - oświadczyli wówczas na Twitterze.

Pierwszy film kręcony w kosmosie

Warto w tym miejscu także wspomnieć, że już w zeszłym roku rosyjska ekipa filmowa kręciła sceny na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pierwszą aktorką-kosmonautką w historii została Julija Peresild, która wcieliła się w główną rolę w "Wyzwaniu" reżyserii Klima Szypienki.

Rosjanka zagrała rolę kardiochirurżki, która wyrusza na orbitę, aby uratować życie kosmonauty. Premiera kinowa planowana jest na 12 kwietnia 2023 roku. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tom Cruise | Międzynarodowa Stacja Kosmiczna | Hollywood

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy