Zbliżenie Jowisza i Saturna w obiektywie sondy znajdującej się na orbicie Księżyca

NASA wpadła na świetny pomysł, by uwiecznić na obrazie to historyczne wydarzenie za pomocą sondy Lunar Reconnaissance Orbiter, która krąży po orbicie Księżyca. Efekt jest spektakularny.

Chociaż wielu astronomom-amatorom udało się wykonać z powierzchni naszej planety o wiele lepsze obrazy koniunkcji Jowisza i Saturna, od tych, które za chwilę zobaczycie, to jednak samo w sobie to przedsięwzięcie jest niezwykłe. Mówimy tutaj o sondzie, która została stworzona z myślą o fotografowaniu i badaniach powierzchni Księżyca, a nie oddalonych obiektów przemierzających Układ Słoneczny.

Tak czy inaczej, miło jest zobaczyć to wydarzenie, które ostatnio miało miejsce 400 lat temu, a następnym razem dojdzie do niego za 60 lat, z perspektywy urządzenia znajdującego się poza naszą planetą. Naukowcy z NASA planują, że za dekadę lub dwie, jeszcze ciekawsze obserwacje będą prowadzone z powierzchni Księżyca lub Marsa przez pierwszych kolonizatorów.

Reklama

Wówczas wszyscy fani zjawisk astronomicznych będą mieli mnóstwo frajdy z podziwiania ich z wielu perspektyw i w różnym czasie. Wracając do sondy Lunar Reconnaissance Orbiter, to prowadzi ona badania Księżyca od 11 lat, i to właśnie dzięki niej wiele razy mogliście zobaczyć tak świetnej jakości obrazy naturalnego satelity naszej planety.

Źródło: GeekWeek.pl/NASA / Fot. NASA/Arizona State University/Pexels

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy