Zobacz, jak spektakularnie wyglądał najnowszy lot astronautów do kosmicznego domu [WIDEO]

W piątek (23.04) miała miejsce druga komercyjna misja astronautów do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Lot kapsuły Dragon-2 z 4-osobową załogą na szczycie rakiety Falcon-9 wyglądał iście magicznie.

Eric Holland, entuzjasta astronomii i eksploracji kosmosu, postanowił udać się do Indian Harbour Beach na Florydzie i uwiecznić na filmie poklatkowym nie tylko start i lot rakiety Falcon-9 od SpaceX do kosmicznego domu, ale również pomyślne lądownie pierwszego jej członu na barce znajdującej się na wodach Oceanu Atlantyckiego.

Trzeba przyznać, że wszyscy przybyli na przylądek Canaveral mogli oglądać sceny zapierające dech w piersi. Na 8-minutowym timelapse możecie zobaczyć zaledwie kawałek tej rakietowej magii, ale warto, ponieważ to kolejne historyczne wydarzenie dla Stanów Zjednoczonych, które od ubiegłego roku znowu mogą wysyłać astronautów w kosmos ze swojego terytorium.

Reklama

Ekspedycja 65 w składzie: Shane Kimbrough, Megan McArthur, Thomas Pesquet i Akihiko Hoshide pozostanie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej do października bieżącego roku. Tuż przed ich wylotem, do kosmicznego domu przybędzie nowa załoga. Na razie skład jej nie jest jeszcze znany, ale możemy spodziewać się, że pojawią się tam dwie kobiety.

Źródło: GeekWeek.pl/Eric Holland/NASA / Fot. Eric Holland/NASA

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama