Zobacz Plutona z odległości zaledwie kilku kilometrów. Nowe zdjęcia NASA [WIDEO]

Minęło już 6 lat od chwili, gdy ludzkość pierwszy raz mogła zobaczyć Plutona w niedostępnych dotąd detalach, dzięki misji New Horizons. Teraz NASA przygotowała nowe ujęcia na ten obiekt. Powierzchnia Plutona zadziwia.

Sonda New Horizons przeleciała w odległości zaledwie 12 500 kilometrów od Plutona i zbliżyła się do jego największego księżyca Charona na odległość 27 000 kilometrów. Pomimo tego faktu, w trakcie przelotu udało się uzyskać obrazy obu tych obiektów w niesamowitych detalach.

Teraz, NASA udostępniła nową animację, która została przygotowana na bazie oryginalnych obrazów Plutona wykonanych przez sondę New Horizons. Powierzchnia tej planety karłowatej nie tylko rozpala wyobraźnię, ale również zapiera dech swoją unikalnością. Pasmo górskie w słynnym Sercu Plutona ma nawet 3500 metrów wysokości.

Reklama

Naukowcy z NASA chwalą się, że na filmie możemy zobaczyć obiekty znajdujące się na powierzchni o średnicy 70 metrów. Trzeba tutaj dodać, że w trakcie ich wykonywania, Pluton był oddalony od Ziemi o 5 miliardów kilometrów. Na razie Amerykanie nie planują kolejnej misji na tę planetę karłowatą.

Być może się to zmieni, gdy powstaną nowe rodzaje napędów. Nad takimi pracuje się zarówno w USA, jak i Rosji czy Chinach. Napędy jądrowe pozwolą na skrócenie misji kosmicznych z lat do miesięcy, a z miesięcy do tygodni. Wówczas może powstać projekt wysłania nowej misji na Plutona. Naukowcy uważają, że jest to bardzo ciekawy obiekt, który zasługuje na dokładniejsze zbadanie.

Źródło: GeekWeek.pl/NASA / Fot. NASA

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama