Dron należący do ratowników ocalił życie kobiecie, którą porwały wysokie fale

Coraz więcej ratowników korzysta z pomocy dronów. Biorą one udział w akcjach patrolowania plaż, a z ich pomocą ratownicy mogą znacznie szybciej i skutecznej udzielić pomocy potrzebującym.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości to właśnie one będą dbały o nasze bezpieczeństwo i ratowały nasze życie. Służby w wielu krajach testują już innowacyjne systemy ratownictwa, w których ważną rolę pełnią bezzałogowce.

To one mają pierwsze docierać do ofiar wypadków drogowych czy podróżników wzywających pomoc w najdalszych zakątkach naszej planety. Kilka dni temu, dzięki dronowi, udało się na przykład uratować kobietę, którą porwały fale u wybrzeży miasta Sagunto w Hiszpanii. Kobieta bawiła się w wodzie, gdy w pewnym momencie wysokie fale porwały ją i zniosły 70 metrów od brzegu.

Reklama

Jako że nie była ona w stanie o własnych siłach wrócić na brzeg, ratownicy wysłali do niej bezzałogowca o nazwie Auxdron Lifeguard Drone, który zrzucił jej kamizelkę ratunkową. Dron dotarł do niej w zaledwie kilkanaście sekund, tymczasem ratownikom zajęłoby to co najmniej kilka minut. Cała akcja przebiegła pomyślnie. Kobieta, niedługo później, z pomocą dwóch mężczyzn, bezpiecznie została przetransportowana bliżej plaży, gdzie odebrali ją ratownicy na skuterze wodnym.

Źródło: GeekWeek.pl/GeneralDrones/YouTube / Fot. GeneralDrones

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy