Rakiety spadły na terytorium Polski. Są pierwsze nagrania

We wtorek o 15:40 w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim spadły rakiety. Choć trwają ustalenia i próba wyjaśnienia tej sytuacji, w mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze nagrania, które mają przedstawiać rakiety oraz moment ich uderzenia w terytorium Polski.

Na kanale Avia.pro - wiadomości wojskowe, wydarzenia na Telegramie ukazały się trzy filmy, które mają przedstawiać rakiety oraz moment uderzenia w polskie terytorium. Dwa z nich zostały nagrane przez miejscowych.

 

Nagrania z momentu uderzenia

- Mieszkańcom z Lubelszczyzny w Polsce udało się uchwycić momenty dwóch uderzeń rakietowych na terytorium Polski. [...] Na prezentowanym materiale wideo można zobaczyć pierwsze chwile po uderzeniu rakiety w terytorium Polski. W tej chwili ich przynależność jest ustalana przez lokalnych ekspertów, gdyż widać, że eksplozja była dość silna - komentuje Avia.pro.

Reklama

Na trzecim nagraniu podobno zarejestrowane zostały rakiety lecące w kierunku Polski. Jednak  w tym przypadku niebo widocznie różni się w stosunku do dwóch pierwszych nagrań. Choć tu trzeba pamiętać, że sytuacja wydarzyła się o 15:40, więc obiektyw mógł być skierowany na wschód. Nagrania zostały zebrane przez portal Bulgarian Military i udostępnione w serwisie YouTube.

Dotychczasowe ustalenia

Wstępne ustalenia wskazują, że na terytorium Polski mogła spaść ukraińska rakieta wystrzelona w stronę rosyjskiej rakiety - jak podaje agencja AP za anonimowymi źródłami we władzach Stanów Zjednoczonych.

W nocnym oświadczeniu do mediów prezydent Andrzej Duda przekazał: - nie mamy w tej chwili żadnych jednoznacznych dowodów na to, kto wystrzelił rakietę, prowadzone są czynności śledcze. Prezydent Joe Biden oświadczył po spotkaniu z przywódcami państw zachodnich na Bali w Indonezji: - to mało prawdopodobne, że rakieta, która spadła na Polskę, została wystrzelona z Rosji.

We wtorek wojska rosyjskie wystrzeliły w stronę Ukrainy około 100 rakiet. Niektóre uderzyły w zachodnią część Ukrainy.

Przeczytaj także:

Jakie samoloty NATO pilnują polskiego nieba?

Wschodnia flanka NATO. Tak wyglądają siły, które bronią naszego terytorium

Czym jest artykuł 4 NATO? Co oznacza jego uruchomienie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rosyjskie rakiety
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama