W Chinach powstała najdłuższa na świecie ścieżka dla smartfonowych zombie

Kilka dni temu pisaliśmy o głupiejącej ludzkości z powodu najnowszych zdobyczy techniki. Największymi winowajcami są urządzenia mobilne, które pochłaniają większość z nas bez reszty.

Najlepszym przykładem choroby na tym punkcie, bo inaczej tego nazwać nie można, właśnie stały się Chiny. Otwarto tam najdłuższą na świecie ścieżkę bezpieczeństwa dla ludzi wpatrzonych w smartfony.

Specjalna ścieżka dla smartfonowych zombie w mieście Xi’an. Fot. Ecns.

Pomysł bardzo praktyczny i pewnie uratuje zdrowie, a nawet życie, wielu smartfonowym zombie, ale zamiast tworzyć takie projekty, lepiej chyba po prostu walczyć z uzależnieniem społeczeństwa od elektronicznych gadżetów.

I taki plan mają najróżniejsze organizacje, które włączyły się w projekt budowy tej ścieżki. Ma ona 100 metrów długości i przechodnie nią idący mogą przeczytać apele w stylu: proszę, nie patrz w dół przez resztę swojego życia.

Reklama

Specjalna ścieżka dla smartfonowych zombie w mieście Xi’an. Fot. Ecns.

Ścieżka już stała się wielką atrakcją turystyczną miasta Xi’an, stolicy prowincji Shaanxi. Tymczasem specjaliści z Światowej Organizacji Zdrowia ostrzegają, że przez wpatrywanie się w ekrany smartfonów w bezsensowny sposób ginie w wypadkach rocznie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Ecns

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama