Zobacz, jak polska policja wyłapuje piratów drogowych za pomocą dronów [WIDEO]

Jakiś czas temu polska policja rozpoczęła akcję obserwowania dróg za pomocą specjalnych dronów. Teraz możemy zobaczyć ten system w akcji. Trzeba przyznać, że to rozwiązanie sprawdza się wyśmienicie.

Policjanci z Grupy SPEED WRD KWP w Olsztynie umieścili na swoim kanale na serwisie YouTube materiał filmowy z jednej ze swoich akcji wyłapywania piratów drogowych na warmińskich drogach. Okazuje się, że w zaledwie kilkanaście minut udało się złapać sporą grupkę piratów drogowych.

Co ciekawe, policjanci za pomocą bezzałogowych pojazdów latający, nie tylko mogą zarejestrować wykroczenia w postaci wyprzedzania na trzeciego czy na ciągłej linii, ale również uwiecznić na filmie moment rozmowy przez telefon bez zestawu słuchawkowego czy niebezpieczną jazdę na jednym kole, w przypadku motocyklistów.

Reklama

Polska policja zapowiada, że z każdym miesiącem w drogówce będzie przybywać dronów z powietrza patrolujących i obserwujących poczynania kierowców na drogach. Większość z nich pojawi się w miastach, ale możemy liczyć również na obserwowanie dróg krajowych, ekspresowych i autostrad.

Źródło: GeekWeek.pl/KWP Olsztyn / Fot. KWP Olsztyn

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy