Zobacz potężny pożar 15-piętrowego wieżowca w Mediolanie [WIDEO]

Wczoraj (29.08) we włoskim Mediolanie wybuchł gigantyczny pożar, który niemal całkowicie strawił 15-piętowy wieżowiec. Prawdopodobnie budynek zostanie zburzony, ponieważ pożar naruszył jego konstrukcję.

Z pierwszych ustaleń wynika, że pożar wybuchł w mieszkaniu znajdującym się na ostatnim, 15. piętrze, a następnie zaczął szybko się rozprzestrzeniać na cały budynek. Ogień nie tylko wdarł się do mieszkań, ale również pochłonął dwa podziemne poziomy, na których znajdowały się garaże.

Akcja ratunkowa przebiegła szybko i sprawie. 17 zastępów straży pożarnej zdołało pomyślnie ewakuować z ponad 60-metrowego bloku 70 rodzin. Niestety, w garażach spłonęły dziesiątki samochodów należących do mieszkańców bloku.

Wieża Moro, jak mieszkańcy Mediolanu nazywali ten wieżowiec, była widoczna z dużej części miasta. Jej wielki pożar zbulwersował całą metropolię. Mieszkańcy nie mogą zrozumieć, jak w tak krótkim czasie cały wieżowiec mógł zmienić się w jedno wielkie ognisko.

Reklama

Na miejscu są już prokuratorzy, którzy spróbują odpowiedzieć na pytanie, jak doszło do tej katastrofy, kto za nią odpowiada i co zrobić, by w przyszłości nie dochodziło do podobnych pożarów.

Źródło: GeekWeek.pl/CNN / Fot. Twitter

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy