Pozbędziemy się ropy i węgla. Inżynierowie opracowali bezpaliwowy generator energii

Na horyzoncie pojawiło się kolejne rozwiązanie problemu czystej energii. Instytut Badawczy SEMP w Korei Południowej opracował pierwszy na świecie, elektromagnetyczny generator energii, który nie wykorzystuje paliwa.


Małymi kroczkami, aczkolwiek nieustannie, zbliża się rok 2050, kiedy to mamy osiągnąć zerową emisję netto. Firmy technologiczne na całym świecie poszukują kreatywnych sposobów radzenia sobie z kryzysem klimatycznym i opracowują zielone technologie. Południowokoreański Instytut Badawczy SEMP we współpracy z Global Solutions for Project Management opracował nowoczesną technologię - inteligentny generator elektromagnetyczny AI (AISEG). 

Technologia, która generuje energię elektryczną z niezwykłą wydajnością

Technologia została zaprezentowana w trakcie 28. konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu (COP28), podczas której większość światowych przywódców zgodziła się na odejście od paliw kopalnych.

Reklama

Generator, który jest efektem czterech lat badań prowadzonych przez najlepszych specjalistów, jest już używany komercyjnie, jak informuje The National News powołując się na Zakeyę Alameri, założycielkę i dyrektor generalną Global Solutions.

AISEG jest nierotacyjnym systemem wytwarzania energii, który działa w oparciu o podstawowe zasady i prawa elektromagnetyczne, w tym prawa Faradaya i Biota-Savarta. SEMP twierdzi, że ta technologia generuje energię elektryczną z niezwykłą wydajnością i stałą częstotliwością wyjściową, stymulowaną przez stabilne pola magnetyczne.

Zdaniem Alameri ten przełom może całkowicie zmienić sposób pozyskiwania energii elektrycznej na całym świecie, niezależnie od tego, czy chodzi o miasta, pojazdy, samoloty, statki, czy komputery.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: paliwa kopalne | zielona energia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy