Muzyka z Gry o tron odegrana na starym sprzęcie komputerowym

Premiera ostatniego sezonu popularnego serialu tylko zaostrzyła smaczek wszystkim fanów serii, dlatego zaraz wprowadzimy Was w odpowiedni nastrój do oglądania kolejnych odcinków za sprawą wyjątkowej muzyki.

Na przykład głównego motywu serialowego, którzy wszyscy fani z pewnością słyszą w tej chwili w głowie, odegranego na starym sprzęcie komputerowym. Zadania stworzenia tej wyjątkowej mechanicznej orkiestry podjął się Paweł Zadrożniak, samozwańczy entuzjasta elektroniki, komputerowy geek, programista oraz oczywiście wielki fan ekranizacji sagi George’a R.R. Martina.

Warto jednak zaznaczyć, że mężczyzna nie ogranicza się tylko do Gry o tron, bo po raz pierwszy można było o nim usłyszeć już w 2011 roku, kiedy to opublikował w sieci wideo z nagraniem dwóch stacji dyskietek grających Marsz Imperialny z Gwiezdnych wojen. Klip szybko stał się viralem, do tej pory obejrzało go ponad 6,5 miliona osób, inspirując twórcę do stworzenia czegoś większego.

Reklama

Tak oto powstał The Floppotron, dzięki któremu Zadrożniak nagrywa różnego rodzaju covery - mogliśmy już posłuchać takich znanych kawałków, jak Song 2, Learn to Fly czy Zombie oraz motywów filmowo-serialowych z Przyjaciół, MacGyvera czy Gliniarza z Beverly Hills. Tym razem wybór padł na Grę o tron, co ma oczywiście związek z nadciągającym debiutem finałowego sezonu serialu, który zapowiada się iście epicko.

Co prawda będzie to słodko-gorzkie wydarzenie, bo po zaledwie 14 odcinkach, z których pierwszy obejrzymy 19 maja, przyjdzie nam na dobre pożegnać ulubionych bohaterów. Na osłodę pozostaje jedynie fakt, że nie żegnamy samego uniwersum, bo HBO już jakiś czas temu zapowiedziało, że powstaje kilka nowych seriali w nim osadzonych.

Źródło: GeekWeek.pl/techspot

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy