Amazon prezentuje swoje pierwsze inteligentne okulary o nazwie Echo Frames

Może to wydać się dziwnym krokiem, ale amerykański koncern postanowił spróbować swoich sił na zupełnie nowym rynku, czego efektem są inteligentne okulary Echo Frames.

Co prawda nie jest to projekt tak ambitny jak Google Glass czy zapowiedziane niedawno przez Facebooka inteligentne okulary AR powstające we współpracy z marką Ray-Ban, ale wbrew pozorom może to być jego duża zaleta. Konkurenci próbują bowiem dostarczyć na rynek niemal nierealne urządzenia, podczas gdy Echo Frames mają być prostym towarzyszem codziennej aktywności, który skupi się na wykorzystaniu możliwości asystenta głosowego Alexa.

Tak czy inaczej, decyzja Amazonu jest dla wielu osób bardzo zaskakująca, szczególnie kiedy spojrzymy na fakt, że okulary wypuszczane na rynek w 2019 roki nie mają żadnej kamery czy innego rodzaju wyświetlacza, co znacznie ogranicza możliwe zastosowania. A koncern ma przecież duże doświadczenie w smart urządzeniach dla domu, odpowiada choćby za popularne inteligentne głośniki, więc pod względem technologicznym nie powinien to być żaden problem.  

Reklama

Amazon zapewnia jednak, że była to w pełni świadoma decyzja, pozwalająca znacznie rozszerzyć potencjalne grono odbiorców. Okazuje się bowiem, że kupując Echo Frames dostajemy - jak sugeruje nazwa - same oprawki, które następnie musimy zabrać do swojego optyka, by zamontował w nich potrzebne nam soczewki (firma zapewnia, że będą kompatybilne z większością recept). Pomysł jest o tyle ciekawy, że osoby, które na co dzień korzystają z okularów, nie będą musiału używać dwóch osobnych par, a użytkownicy bez wady wzroku mogą sobie sprawić popularne „zerówki”.

Co zatem kryją same oprawki? Wbudowano w nie cztery maleńkie głośniki i parę mikrofonów z kształtowaniem wiązki, co pozwala w dowolnym momencie wywołać asystenta głosowego. Kiedy jesteśmy na zewnątrz, możemy w ten sposób zapytać o drogę czy polecaną restaurację, a w domu zarządzać swoimi inteligentnymi rozwiązaniami, np. włączyć światło, ustawić przypomnienia, zaplanować spotkania czy zapytać o wynik meczu. Co więcej, za sprawą wbudowanego w oprawkę małego touchpada mamy też możliwość zarządzania powiadomieniami z podłączonego smartfona, a konkretniej ich odsłuchiwania (wcześniej wybierzemy, z których aplikacji chcemy otrzymywać powiadomienia). Echo Frames są już dostępne w przedsprzedaży, a ich cena to 130 USD. 

Źródło: GeekWeek.pl/Amazon/Fot. Amazon

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy