Reklama

Anki Cozmo - robot, który ma emocje

Firma Anki specjalizuje się w produkcji inteligentnych zabawek. Jej nowy produkt to inteligentny robot, który potrafi wyrażać emocje i przywiązanie do właściciela.

Cozmo to malutka zabawka, która mieści się na dłoni. Z wyglądu przypomina nieco robota z filmu Wall-E, a co najważniejsze, tak jak filmowy bohater, posiada ludzkie cechy. Dzięki zaawansowanej sztucznej inteligencji, robot jest w stanie komunikować się z właścicielem, reagować na jego zachowanie i wyrażać emocje. Zabawka może poruszać się za pomocą wbudowanych kółek, a dzięki zaawansowanemu systemowi czujników rozpoznaje otoczenie i wie gdzie znajdują się niebezpieczne przeszkody. Robot, za pomocą wbudowanej kamery, jest w stanie poznać właściciela i pozostałe osoby, które mają z nim kontakt. Interakcja z Cozmo jest możliwa także dzięki aplikacji mobilnej, w której możemy grać z nim w gry i obserwować jego rozwój. Przedstawiciele Anki zapewniają, że osobowość robota jest dynamiczna i kształtuje się wraz z wiekiem, tak jak u szczeniaka. 

Reklama

Co czuje mechaniczny pupil widać przede wszystkim na frontowym wyświetlaczu, który prezentuje jego wirtualne oczy. Cozmo jest zasilany akumulatorem, który wystarczy na 2 godziny aktywności robota. Co ciekawe, producent obiecuje, że za pomocą dołączonej do zestawu ładowarki można naładować go w zaledwie 10 minut. Na oficjalnej stronie producenta można już zamawiać nową interaktywną zabawkę i w przedsprzedaży została ona wyceniona na 159 dolarów. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: robot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama