Budki telefoniczne powracają?

Mogłoby się wydawać, że w czasach, gdy każdy nosi przy sobie telefon komórkowy, budki telefoniczne są skazane na wymarcie. Projektanci przekonują, że ich czas jeszcze nastąpi.

Co ciekawe, budki mają powrócić w swojej pierwotnej funkcji, jaką jest dzwonienie. Oczywiście, nie chodzi o korzystanie z automatu na karty telefoniczne. Nowoczesne i kolorowe elementy małej architektury mają umożliwiać korzystanie z komórki. I to nie na ulicy, ale w biurze.

Projekty stworzone przez belgijskiego producenta mebli Buzzispace są bowiem przeznaczone do prowadzenia rozmów w przestrzeniach biurowych o dużej powierzchni. Projektanci stwierdzili, że praca na tzw. open space nie zapewnia dostatecznej intymności. W końcu w każdej chwili można zostać podsłuchanym.

Reklama

Omawiane kabiny wykonane z kolorowego filcu mają za zadanie nie dopuścić prywatnych rozmów do postronnych uszu. Dla osób, które nie mogą się skupić i potrzebują spokoju do pracy przeznaczono większe kabiny BuzziSpace, umożliwiające pracę w spokojnym otoczeniu.

Maciek Kurek

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: telefon komórkowy | budki telefoniczne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama