Darmowa psychoterapia w taksówce

Szwedzka firma taksówkarska proponuje swoim klientom darmową psychoterapię w trakcie jazdy. Od 3 listopada dyżury w Taxi Stockholm pełni 3 terapeutów.

Jazdę z terapeutą można wcześniej zarezerwować. Wszyscy taksówkarze podpisali umowy poufności, więc można być pewnym, że szczegóły dotyczące naszego życia nie wyjdą na światło dzienne.

Psycholog Mia Fahlen, która jest zaangażowana w projekt przekonuje, że żadna podróż nie jest za krótka, by próbować zmienić swoje życie. Co więcej, usługa świadczona w taksówkach jest tańsza od zwykłej sesji. Godzinna konsultacja w jej gabinecie trwa ok. 170 dol.

Pracująca w biurze prasowym Taxi Stockholm Natalia Santos wyjaśniła, że taksówkowa psychoterapia to odpowiedź na sondę przeprowadzoną wśród klientów.

- Aż 70 proc. respondentów twierdziło, że podczas jazdy taksówką można oddawać się refleksjom i pobłądzić gdzieś myślami. Skoro wiele osób traktuje kierowców jako swojego rodzaju terapeutów, postanowiliśmy połączyć obie te rzeczy. Zwłaszcza, że na zewnątrz jest coraz zimniej i coraz szybciej robi się ciemno - powiedziała Santos.

Santos zaprzeczyła, że taksówkowa psychoterapia to tylko chwyt reklamowy, który ma na celu zdystansowanie groźnego rywala na rynku przewozów jakim jest Uber.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: taxi | taksówka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama