FUBI-fixie: Składak, którego nie będziesz się wstydził

Kto powiedział, że porządny rower nie może być składakiem? Fiński FUBI-fixie to niezwykle ciekawa konstrukcja łącząca w sobie zalety kompaktowego jednośladu z wygodą i poważnym wyglądem.

Twórcom FUBI-fixie przyświecała jedna myśl - zaprojektować rower, który będzie wygodny, a przy okazji łatwy w przechowywaniu. Dlatego też połączyli oni to, co najlepsze w miejskich jednośladach z rozwiązaniami rodem z kultowego modelu Wigry 3. Efekt? "Zwyczajny" rower z możliwością złożenia go "na pół".

Konstruktorzy sami podkreślają, że ich zamiarem nie było wynalezienie koła na nowo. Chcieli natomiast, aby samo "koło" łatwiej było przechować i chronić przed lepkimi rękami złodziei.

Z tego co widzimy na zaprezentowanych materiałach wynika, że ta sztuka im się udała. Złożenie i rozłożenie roweru FUBI-fixie zajmuje kilka sekund i nie wymaga żadnych narzędzi.

Reklama

Najlepsze jest jednak to, że dzięki zastosowanemu mechanizmowi FUBI-fixie można zabrać ze sobą do samochodu, gdyż bez problemów zmieści się on do bagażnika.

Chyba każdy kto woził autem rower na dachu przyzna, że jest to dość kłopotliwe, a momentami też niebezpieczne.

Należy też wspomnieć o tym, że złożony rower to także mniejszy problem dla domowników, jeśli z różnych przyczyn trzymamy jednoślad w mieszkaniu.

Jest tylko jedno "ale" - FUBI-fixie nie można jeszcze kupić. Rower ten będzie wkrótce głównym bohaterem zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter.

Ma ona wystartować jeszcze w styczniu. Wpłacając na konto konstruktorów 250 euro rezerwujemy samą ramę, którą można złączyć z posiadanymi przez nas kołami i siodełkiem. Za "pełną wersję" zapłacimy od 450 do 500 euro.

Ten składak faktycznie jest tego wart.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rower | Kickstarter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy