Gear Glass, czyli inteligentne okulary Samsunga bez Androida

Już we wrześniu Samsung ma zaprezentować własną wizję inteligentnych okularów. Nowy gadżet Koreańczyków pojawi się na rynku pod nazwą Gear Glass, która sugeruje wykorzystanie systemu Tizen.

W kontekście inteligentnych urządzeń noszonych mówi się obecnie najwięcej o zegarkach i rozbudowanych opaskach dla aktywnych. Wkrótce jednak można spodziewać się wysypu innych noszonych gadżetów, które będą się łączyć ze smartfonami. Dotyczy to szczególnie wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość okularów. Są już oczywiście Google Glass, ale inni producenci (Microsoft, Apple czy LG) też pracują nad podobnymi rozwiązaniami. 

Przespać tego boomu nie zamierza również Samsung, który swoje inteligentne okulary ma pokazać tej jesieni. Business Korea - powołując się na sprawdzonego informatora - podaje, że ich prezentacji można oczekiwać na tegorocznych targach IFA. Tradycyjnie odbędą się one w Berlinie, w tym roku w terminie 5-10 września.
 
Nowy produkt Samsunga trafi na rynek pod nazwą Gear Glass. Będzie on oparty najprawdopodobniej na systemie Tizen, więc podobnie jak nowe Geary nie będzie należał do linii Galaxy. Co wiadomo o jego funkcjach? Business Korea sugeruje, że koreańska firma przygotuje sprzęt z wbudowaną dokanałową słuchawką oraz małym wyświetlaczem. W odróżnieniu od Google Glass ma on być zakładany tylko na prawą część głowy. Takie rozwiązanie pojawiało się już we wnioskach patentowych Samsunga, więc jest prawdopodobne. Gear Glass mają mieć wbudowaną kamerę - na rejestrowany przez nią obraz będą nakładane różne informacje. Nie zabraknie też opcji odtwarzania muzyki czy sterowania głosowego. Co oczywiste, sprzęt będzie w pełni funkcjonalny dopiero po podłączeniu do smartfona.
 
Mateusz Żołyniak

Reklama

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama