Reklama

Google kupuje firmę Nest

Google kupiło za 3,2 mld dolarów firmę Nest z Palo Alto, znaną z produkcji czujników tlenku węgla oraz termostatów. To kolejna w tak krótkim czasie duża inwestycja Google, które w grudniu kupiło Boston Dynamics – producenta zaawansowanych technologicznie robotów.

Nest jest dobrze kojarzoną w Stanach Zjednoczonych firmą z branży o której niekoniecznie pisze się tak często, jak o smartfonach, tabletach czy nawet robotach. Jednak według wielu analityków - branża connected devieces, urządzeń nieustannie komunikujących się z siecią, ma gigantyczny potencjał. - Nie odejdę na emeryturę. Chcę kontynuować swoje pomysły - powiedział w wywiadzie z serwisem The Verge Tony Fadell, współzałożyciel firmy Nest, były wiceprezes Apple, współodpowiedzialny za produkty takie jak iPod i iPhone.

Wiedza osób pracujących w Nest oraz pieniądze i zasoby Google mogą sprawić, że na rynku pojawią się znacznie lepsze czujniki tlenku węgla oraz inne urządzenia, które po prostu mogą uratować ludzkie życie. - Wizje obu naszych firm są podobne - wierzymy, że technologie powinny zastępować człowieka podczas ciężkiej pracy, aby on sam mógł zająć się tym, co ma znacznie - powiedział Fadell agencji AFP.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy