Reklama

Hulajnoga elektryczna na prezent na komunię 2022. Jaką wybrać?

Rozpoczyna się sezon Komunii Świętych. Najbliżsi dziecka głowią się nad tym, jaki kupić idealny prezent na komunię. Jednym z rozwiązań mogą być coraz bardziej popularne hulajnogi elektryczne. Tylko jak wybrać najlepszą i tanią? Oto kilka propozycji do 1000 złotych.

Pierwsza Komunia Święta najmłodszym kojarzy się z hucznym wydarzeniem i prezentami. To właśnie w tym czasie rodzice, dziadkowie i chrzestni decydują się jak najmocniej rozpieścić dziecko. Kiedyś popularnymi prezentami na tę okazję były zegarki, medaliki i rowery górskie. Obecnie jednak zaczynają dominować elektryczne gadżety - konsole, telefony komórkowe, a także elektroniczne hulajnogi. Czy takie urządzenie będzie dobre dla dziecka?

Reklama

Czy hulajnoga elektryczna to dobry prezent na komunię w 2022 roku?

Prezent na komunię nie jest łatwy w wyborze. Zależy nam, by dziecko było zainteresowane prezentem i korzystało z niego dłużej niż przez tydzień. Dlatego też celujemy w prezenty uniwersalne lub po prostu obecnie modne. 

Czy hulajnogę można uznać za udany prezent na Pierwszą Komunię Świętą? To zależy.

Hulajnogi elektryczne stają się z każdym rokiem coraz bardziej popularne. To szybki, tani i ekologiczny sposób przemieszczania się. Niemniej, w wieku komunijnym dziecko powinno korzystać z tego urządzenia głównie pod opieką osoby dorosłej. Nieostrożność dzieci może doprowadzić do wypadku.

Gdzie można jeździć hulajnogą elektryczną?

Zmiany dotyczące środków transportu pojawiają się z dnia na dzień. Nic więc dziwnego, że dużo osób nie zna prawa o urządzeniach transportu osobistego. Warto więc przed zakupieniem hulajnogi na komunię zapoznać się z wytycznymi korzystania z tego typu pojazdów. 

Należy pamiętać o tym, że hulajnoga elektryczna powinna być używana na drodze rowerowej, albo na ulicy. Po drodze przejazd możliwy jest wyłącznie do konkretnej prędkości. Dopóki samochody jadą z prędkością maksymalną 30 km/h, wtedy możemy przemieszczać się ulicą. Jeśli ogranicznik jest wyższy, decydujemy się na ścieżkę rowerową. Chodnik wybieramy wyłącznie w sytuacji, kiedy obie wspomniane kwestie nie są dostępne.

Czy hulajnogi elektryczne są bezpieczne dla dzieci?

Po zapoznaniu z regulacjami prawnymi czas na kolejny krok. Bezpieczeństwo dziecka. Często słyszymy o wypadkach spowodowanych na hulajnogach. Czy powinniśmy w ogóle zastanawiać się nad takim prezentem z okazji Komunii Świętej? Czy dziecko nie zrobi sobie krzywdy przy pierwszej przejażdżce?

Należy pamiętać o tym, że istnieją już specjalnie przygotowane hulajnogi elektryczne dla dzieci. Różnią się one od tych, które widzimy na mieście, lub które sami chcielibyśmy kupić. Mimo wszystko powinniśmy pamiętać o tym, żeby wzbogacić dziecko w ochraniacze oraz kask. Nie są one obowiązkowe, lecz z pewnością wprowadzą spokój w naszej głowie, gdy dziecko będzie chciało wyruszyć na przejażdżkę.

Jaka hulajnoga elektryczna dla dziecka i ile kosztuje?

Hulajnogi elektryczne podbiły rynek. Różne firmy produkują swoje urządzenia na konkretne półki cenowe. To samo tyczy się hulajnogi elektrycznej dla dzieci. "Królem" tego środka transportu jest firma Xiaomi. To ona góruje obecnie w urządzeniach elektrycznych z niższej półki cenowej. 

Jeśli chodzi natomiast o hulajnogi dla dzieci, znajdzie się kilka innych zamienników. Jesteśmy w stanie odnaleźć prezent na komunię dla dziecka za mniej niż 1000 zł.

Jesteśmy w stanie znaleźć również nowe hulajnogi dla dzieci za mniej niż 900 zł. Należy jednak upewnić się z parametrami. W okolicach 850 zł znajdziemy już słabsze modele od RAZOR. Są w stanie osiągnąć prędkość maksymalnie 16 kilometrów na godzinę. Na jednym ładowaniu przejadą niespełna 7 kilometrów. Jednym z takich modeli jest RAZOR Turbo. Producent oferuje również w kwocie 800-900 zł RAZOR S80, który za 900 zł oferuje już 10 km przejazdu na jednym ładowaniu.

W związku ze zbliżającym się okresem komunijnym sklepy oferują interesujące promocje. Dzięki nim już za około 560 zł jesteśmy w stanie zdobyć model Skymaster Hoola Monster. To kolejna z hulajnóg osiągająca dystans tylko 6 kilometrów na jednym ładowaniu. Jest natomiast szybsza niż RAZOR. Osiąga prędkość nawet do 25 km/h. Już lepiej zastanowić się nad nieco wolniejszym sprzętem. Dobrze jak oferuje jeszcze przejazd nawet do 22 kilometrów na jednym ładowaniu. Takim przykładem za 900 zł jest RIDER Freak.

Jeśli chcemy zaimponować znaną marką, to hulajnoga Segway eKickscooter Zing E8 kosztuje 1000 zł. Osiąga ona prędkość do 14 km/h oraz ma zasięg 10 kilometrów na jednym ładowaniu. Dodatkowo posiada tempomat i funkcję bezpiecznej jazdy.

Wszystkie wspomniane modele to tylko propozycje. Chcemy pokazać, że do 1000 zł jesteśmy w stanie znaleźć interesujące hulajnogi elektryczne dla dzieci na komunię.

Obsługa hulajnogi elektrycznej dla dziecka

Przed przekazaniem prezentu dziecku, powinniśmy zapoznać się z jego obsługą. W końcu to od nas dziecko będzie chciało dowiedzieć się, jak z korzystać z hulajnogi. Bez dokładnego sprawdzenia sprzętu i wyjaśnienia zasad, może dojść do wypadku. Nie powinno nam zależeć na niczym bardziej niż na bezpieczeństwie dziecka.

Może brzmi to sztampowo, ale zalecamy, by przed jakimkolwiek użyciem hulajnogi elektrycznej zapoznać się z instrukcją obsługi. Dzięki temu będziemy pewni, że wszystkie części faktycznie są skręcone ze sobą. Dziecko będzie mogło wtedy spokojnie na nim jeździć. Dalej należy naładować urządzenie do pełna. Sprawdźmy jeszcze ciśnienie w oponach i działanie hamulców oraz manetki gazu.

Kiedy jesteśmy już pewni sprzętu, możemy uczyć korzystania z hulajnogi elektrycznej dziecko. Z początku ustawiajmy niskie prędkości. Jeśli koła nie będą przystosowane do konkretnego nawierzchni, powolna hulajnoga nie spowoduje wypadku. Dopiero po kilku godzinach ćwiczeń dobrze zastanowić się nad zwiększaniem prędkości i swobodną jazdą w każdych warunkach. Trzeba dokładnie poznać urządzenie przed w pełni ufnym przejazdem.

***

Czytaj także:

Poznajcie Pixy. Mini-dron do robienia selfie

Co zamiast Netflixa? 10 alternatywnych serwisów VOD z serialami i filmami

Sky Bridge w Czechach ma 721 metrów i będzie hitem tego lata. Znamy ceny biletów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy