Reklama

Smartwatch na prezent na komunię. Jaki dla chłopca, jaki dla dziewczynki

Jaki smartwatch wybrać na komunię? Znaczenie ma nie tylko design, ale też funkcjonalność, wytrzymałość i cena. Modele przeznaczone dla dzieci posiadają wiele ciekawych rozwiązań. Na które z nich zwrócić szczególną uwagę? Przedstawiamy najlepsze smartwatche dla chłopca i dla dziewczynki.

Smartwatch dla dzieci. Czym różni się od tego dla dorosłych?

Pierwszą rzeczą, na którą zwrócimy uwagę, oglądając modele inteligentnych zegarków dla dzieci, jest bez wątpienia design. Smartwatche przeznaczone dla najmłodszych użytkowników są kolorowe i bardzo efektowne. Często zdobią je znane i lubiane postacie z kreskówek lub komiksów. 

Zazwyczaj są również nieco mniejsze. Dzięki temu dobrze dopasowują się do dziecięcego nadgarstka, nie obciążając go nadmiernie. Najczęściej mają silikonowe lub materiałowe paski. 

Sprawia to, że są lekkie i wygodne, a dodatkowo nie podrażniają skóry i są łatwe do utrzymania w czystości.

Reklama

Jakie funkcje powinien mieć smartwatch dla dziecka?

Podczas gdy standardowy smartwatch skupia się przede wszystkim na obsłudze telefonu z poziomu nadgarstka oraz monitorowaniu funkcji życiowych organizmu i motywowaniu do regularnych treningów, modele dla dzieci dodatkowo mają zapewniać bezpieczeństwo.

Oprócz standardowych funkcji, takich jak możliwość otrzymywania powiadomień ze smartfona, sterowania muzyką, liczenia kroków, tętna czy spalonych kalorii, pojawiają się w nich takie możliwości jak:

  • lokalizator GPS, dokładnie pokazujący, gdzie w danym momencie znajduje się dziecko, oraz jaką drogę pokonało w ciągu dnia. Niektóre modele - jak np. Garett Smartwatch Kids - posiadają również funkcję geoogrodzenia. Rodzic może wytyczyć teren, poza który dziecko nie powinno się zapuszczać. Jeśli go przekroczy, opiekun otrzyma informację alarmową na swój smartfon. Garret posiada szeroki wybór modeli, wśród których można znaleźć dobry smartwatch dla dziewczynki oraz dla chłopca.  
  • możliwość wysyłania wiadomości - smartwatch dla dzieci wyposażony w kartę SIM pozwala na szybki kontakt z rodzicami, nawet bez konieczności posiadania telefonu komórkowego. Dziecko może zadzwonić na zapisane w pamięci urządzenia numery lub podyktować wiadomość, która dotrze do opiekunów. Ciekawym modelem jest np. smartwatch Forever Look Me, występujący w kilku wersjach kolorystycznych.

 

  • sygnał SOS - wciśnięcie odpowiedniego przycisku zegarka sprawia, że rodzic otrzymuje od dziecka wiadomość alarmową. Funkcja ta została stworzona, by zmaksymalizować bezpieczeństwo najmłodszych oraz szybko i niepostrzeżenie powiadomić opiekuna o zagrożeniu.
  • możliwość ustawiania przypomnień i obowiązków - dzięki praktycznej aplikacji dziecko może zapisać sobie szybką notatkę dotyczącą zadania domowego, listy zakupów lub czynności do wykonania, która o odpowiedniej godzinie wyświetli się na ekranie zegarka. Taką opcję ma np. Garmin Vivofit. Dodatkowo smartwatche tej firmy posiadają bardzo efektowną, chętnie wybieraną przez dzieci stylistykę.
  •  gry - ta funkcja, choć z pozoru nieistotna, ma duże znaczenie dla najmłodszych użytkowników. Smartwatch z grami dla dzieci pozwala na uniknięcie nudy podczas stania w korku czy oczekiwania na rozpoczęcie lekcji, może być również ciekawą rozrywką. Sprawdzą się tutaj takie modele jak Oppo Watch czy Apple Watch SE.   • aparat i kamera - dzieci uwielbiają robić zdjęcia i nagrywać filmiki, a teraz mogą to robić za pomocą zegarka. Zdjęcia dobrej jakości uzyskają dzięki takim modelom jak smartwatch HUAWEI Watch GT 2. Występuje on w różnych wersjach kolorystycznych, odpowiednich dla chłopca i dla dziewczynki.

  • wytrzymała bateria - dobry smartwatch dla dzieci potrafi działać na jednym ładowaniu nawet 7-10 dni.

Tani smartwatch dla dzieci. Jaki wybrać najlepiej?

Wybierając smartwatch na prezent na komunię należy zwrócić uwagę nie tylko na zakres funkcji ale również wytrzymałość i solidne wykonanie. Warto kupować modele, które długo trzymają baterię i są odporne na uszkodzenia. Świetnie, jeśli są również wodoszczelne.

Najlepiej stawiać na znane marki, takie jak np. Garret, Garmin, Xiaomi, Oppo, Huawei, Apple itp. Są wśród nich droższe, ale również dobre, sprawdzone i niedrogie  modele, które można kupić za mniej niż 300- 350 zł. 

Lepiej unikać urządzeń nieznanych firm, za których jakość nie ręczy żaden ze znanych na naszym rynku producentów. Kupując smartwatch na prezent na komunię dla chłopca lub dziewczynki warto porównać parametry kilku modeli i sprawdzić, który z nich jest najbardziej funkcjonalny.  

Czytaj również:

Czy ksiądz może nie dopuścić dziecka do I Komunii Świętej?

Smartfon z elementem prosto z księżyca

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: smartwatch | pierwszy smartwatch | inteligentny zegarek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy