I/O 2014: Google Cardbox - wirtualna rzeczywistość z kartonu

Google przygotowało "odpowiedź" na zestawy VR Oculus Rift oraz Project Morpheus - a jest nią... karton. Podczas konferencji Google I/O 2014 rozdawano kartonowe okulary VR, które w połączeniu ze smartfonem, zastąpią nam wirtualne gogle.

Pomysł należy oczywiście traktować z dystansem, szczególnie, że na rynku pojawiło się już kilka podobnych projektów - gogli, które w połączeniu ze smartfonem i specjalną aplikacją, stają się czymś na kształt Oculus Rift. Ale Google Cardbox, w przeciwieństwie do nich, jest "darmowy". W jakim sensie? Google udostępniło schemat (jeśli można tak go określić) kartonowych okularów wraz z instrukcją, jak je złożyć. Karto nie wystarczy - potrzeba jeszcze parę soczewek, magnes, kawałek rzepy, gumkę oraz moduł NFC. Przeciętny Kowalski pewnie nie da sobie z tym rady, ale majsterkowicze - jak najbardziej.

Reklama

Kluczowa w tym wszystkim będzie jednak aplikacja, która obsługuje to rozwiązanie, dzieląc ekran na dwie części i tworząc efekt stereoskopii (czyli efekt 3D). Google przygotowało właśnie coś takiego (do pobrania tutaj).

Jakkolwiek absurdalnie to nie brzmi - "kartonowy VR" to prawda, a za kilka tygodni na rynku pojawi się wiele kopii tego rozwiązania, zapewne bez kartonowych dodatków.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Oculus Rift

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy