Japońskie okulary, które ułatwiają odchudzanie

Kolejny raz wypada pogratulować Japończykom świetnego pomysłu. Opracowane przez nich okulary z technologią Augumented Reality sprawiają, że porcje pożywienia wydają się o 150 procent większe. Zjadamy niewiele, ale oszukujemy mózg, że porcja była spora. I chudniemy!

Unikanie wielkich talerzy, na których nasza porcja ginie na porcelanowym pustkowiu, to zasada znana większości odchudzających się. W końcu "jemy oczami" - to znaczy, że mamy większą ochotę na atrakcyjnie podane posiłki, ale też że wzrokiem oceniamy wielkość porcji. Koncepcyjne japońskie okulary AR mogą wkrótce nieść ratunek odchudzającym się, oszukując oczy, że spożywamy wielkie kęsy.

Jak pisze Yomiuri Online, naukowcy z Uniwersytetu Tokijskiego sprawdzili już skuteczność okularów - badani zjadali o 9,3 procenta mniej ciastek, gdy mieli na nosie okulary AR. Co prawda w eksperymencie wzięło udział tylko 12 uczestników i uczestniczek, ale ci, którzy w technologii pokładają nadzieję, na pewno zostali przekonani. A wiara jest w odchudzaniu kluczowa.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: chudnięcie | okulary | rozszerzona rzeczywistość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy