Milion dolarów w kodach kreskowych

W stanie Ohio zatrzymano mężczyznę, który podrobił kody kreskowe produktów wartych w sumie milion dolarów. Czeka go za to prawdopodobnie 40 lat więzienia.

Tommy Joe Tidwell, lat 35, regularnie podrabiał kody kresowe różnego rodzaju produktów. Potem podmieniał w sklepie rzeczywiste kody na ich fałszywki. Dalej wystarczyło podejść do kasy i zapłacić mniejszą sumę. Na tym jednak Tidwell nie kończył - pisze serwis Register.

Kupione za znacznie mniejsze pieniądze produkty Amerykanin sprzedawał następnie na aukcji eBay.internautom z Ohio, Illinois, Indiany, Pennsylwanii oraz Teksasu. Jak łatwo się domyślić, Tidwell zarabiał na tym przedsięwzięciu fortunę. Co więcej, praktycznie wszyscy jego klienci byli zadowoleni z zakupu, wystawiając mu bardzo dobre komentarze.

Reklama

Ten proceder zapewne trwałby dalej, ale na drodze Tidwella stanęło FBI, zatrzymując go przy jednej z transakcji. Zebrane zarzuty wobec niedoszłego fałszerza mogą sprowadzić na niego nawet do 40 lat więzienia. Według szacunków - kupiony przez niego sprzęt był wart milion dolarów. Wraz z nim do więzienia mogą trafić jego wspólnicy, którzy pomagali mu nalepiać podrobione kody kreskowe.

ŁK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kara więzienia | ohio
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama