Monitor, który zadba o waszą prywatność

Jeśli nie lubicie gdy ktoś bezczelnie gapi się wam w monitor, obecnie nie pozostaje wam nic poza nerwowym oglądaniem się przez ramię. Pewien użytkownik serwisu Instructables, postanowił zaradzić temu problemowi i skontrował całkowicie prywatny monitor. Jak działa ten wynalazek?

Użytkownik dimovi zamieścił na Instructables.com swój pomysł na to, jak jeszcze bardziej dbać o prywatność w czasie użytkowania komputera. Udało mu się skonstruować monitor, który dla postronnego obserwatora wyświetla jedynie biały obraz. Żeby jednak zobaczyć co naprawdę znajduje się na ekranie, trzeba założyć specjalne okulary.

Żeby osiągnąć taki efekt, dimovi musiał zmodyfikować ekran LCD tak, żeby światło przez niego wyświetlane nie podlegało zjawisku polaryzacji. Dzięki temu gołe oko obserwuje jedynie biały, pusty ekran. Dopiero założenie okularów z filtrem pozwala na korzystanie z monitora. Technologia działa na podobnej zasadzie, co telewizor Play Station 3D, który sprawiał, że każdy z graczy widział jedynie swój ekran.

Z pewnością znalazłoby się mnóstwo zastosowań dla takiego wynalazku. Z drugiej strony, jeśli ktoś cały czas siedziałby przed białym ekranem, od razu zdradzałby, że ma coś do ukrycia, wzbudzając tym samym jeszcze większe zainteresowanie. Poniżej możecie zobaczyć jak prywatny monitor działa w praktyce.

Reklama

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: monitor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy