Nao Next Gen podbija świat robotyki

Nao to europejski kuzyn robota AIBO. Projekt tak bardzo przypadł do gustu zarówno konsumentom, jak i projektantom, że nie trzeba było długo czekać na jego drugą generację.

Następna generacja humanoidalnego robota produkowanego przez francuską firmę Aldebaran Robotics może jeszcze więcej niż poprzednik. Inżynierowie zainstalowali w nim kilka sprzętowych oraz softwarowych ulepszeń.

Konstrukt jest napędzany przez procesor Intel Atom o taktowaniu 1,6 GHz, który standardowo można znaleźć w wielu klasycznych netbookach. Nie jest to może demon szybkości, ale do symultanicznego odtwarzania dwóch materiałów wideo w jakości HD przy użyciu zamontowanych w robocie kamer wystarczy w zupełności. Nao ma zaimplementowany system rozpoznawania głosu Nuance, który gwarantuje jeszcze lepszą komunikację z człowiekiem. Francuski producent zadbał także o polepszenie algorytmu ruchu oraz precyzyjniejsze osadzenie ośrodka ciężkości.

Reklama

Nao Next Gen pojawia się trzy lata po debiucie oryginału i celuje w identyczny rynek, w głównej mierze związany z edukacją. Firma Aldebaran Robotics sprzedała do tej pory 2000 sztuk pierwszej generacji robota Nao, a jego następca na pewno osiągnie lepsze wyniki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nao | intel | robot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy