Naukowcy chcą włamać się do umysłu Stephena Hawkinga

Naukowcy ze Stanfordu są tak zafascynowani umysłem Stephena Hawkinga, że postanowili włamać się do środka by dowiedzieć się w jaki sposób pracuje.

Zespół naukowców, który opracował narzędzie o nazwie iBrain, zamierza wypróbować je na scenie podczas konferencji, która odbędzie się w przyszłym miesiącu w Cambridge.

- Jest to dla nas bardzo ekscytujące ponieważ daje nam możliwość zajrzenia do mózgu. Tworzymy technologię, która po raz pierwszy daje nam możliwość dotarcia do niego. Chcielibyśmy ominąć ciało prof. Hawkinga i właściwie włamać się do jego mózgu - wyjaśnia swoje zamiary Philip Low, profesor ze Stanfordu i wynalazca iBrain.

Naukowcy pracują nad taką technologią już od jakiegoś czasu, ale ze "zmiennym szczęściem". Jeżeli sam profesor Hawking uwierzył w możliwości iBrain, możliwe, że będziemy świadkami swego rodzaju przełomu. Jeśli "włamanie" się uda i faktycznie będzie można odczytać myśli cierpiącego na stwardnienie zanikowe boczne prof. Hawkinga, być może będzie mógł on zrezygnować z używania syntezatora mowy.

Reklama

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: stephen hawking | naukowcy | uczeni | odkrycia naukowe | Neurologia | Mózg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy