Reklama

Niezwykły projektor LED poprawi widoczność rowerzysty

Lumigrids to gadżet, który ma znacznie poprawić komfort jazdy na rowerze w nocy, dzięki wykorzystaniu dość nietypowego oświetlenia.

Lumigrids to LED-owy projektor, który rzutuje obraz siatki na powierzchnię ziemi znajdującą się przed rowerem. Gdy droga jest płaska, siatka jest bez zniekształceń, ale gdy natrafimy na przeszkodę, dziurę czy choćby chropowatą powierzchnię, obraz ulega deformacji. Producent zapewnia, że nawet drobna przeszkoda nie pozostanie niezauważona przez .

Lumigrids doskonale sprawdza się oczywiście w nocy lub warunkach niesprzyjających rowerowym wojażom, np. rzęsistym deszczu lub mgle. Dzięki LED-owej siatce sam rowerzysta jest lepiej widoczny, co minimalizuje ryzyko kolizji z innymi uczestnikami ruchu drogowego.

Warto podkreślić, że obraz siatki może być plastycznie modyfikowany. Przy normalnej jeździe zasięg światła wynosi 140 na 160 mm, przy szybszej podróży zwiększa się do 140 na 260 mm. W trybie dla dwóch rowerzystów lampa jest w stanie generować siatkę o powierzchni 300 na 200 mm. Lampa Lumigrids może być zasilana z baterii lub mechanicznie podczas jazdy.

Projekt Lumigrids został opracowany na chińskim uniwersytecie Suchuan i zdążył już otrzymać nagrodę w prestiżowym konkursie Reddot w kategorii "bezpieczeństwo".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama