Reklama

Noke - kłódka nowej generacji. Wyrzućcie klucze, nie będą już więcej potrzebne!

Noke to uniwersalna kłódka, którą można przypiąć do szkolnej szafki, garażu, piwnicy czy gdziekolwiek chcemy. Najważniejsze jest to, że tradycyjny klucz nie będzie nam potrzebny.

Zamek odblokuje smartfon - urządzenie łączy się z Noke za pomocą Bluetooth. Gdy zbliżamy się do kłódki, ta od razu wie, że przyszedł właściciel i należy go wpuścić. Telefonu nie trzeba nawet wyciągać z kieszeni.

A co, gdy ten się rozładuje? Żaden problem. Noke odblokować można za pomocą “wciskanego" kodu, który sami tworzymy. Przez rok nie trzeba się martwić o to, że to “kłódka" padnie, bo mniej więcej tyle trzymać ma bateria. Gdy będzie bliska rozładowania, dostaniemy odpowiednie powiadomienie. Wymiana baterii, jak zapewniają autorzy, nie jest skomplikowaną czynnością.

Reklama

Plusem kłódki nowej generacji jest smartfonowa aplikacja, dzięki której łatwo dzielić się “wirtualnym kluczem" ze znajomymi. Ktoś chce pożyczyć rower trzymany w piwnicy? Proszę bardzo, wystarczy dać mu dostęp i gotowe.

Noke na Kickstarterze kosztuje 59 dolarów (20 dolarów więcej trzeba zapłacić za wersję “rowerową") i jeśli twórcy zbiorą sto tysięcy “zielonych", to gadżet w lutym trafi do wpłacających.

Adam Bednarek

komórkomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: kłódka | NOKE

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy