Odzież która zabija komary: nadszedł kres nierównej walki!

Komary nie dają ci żyć? Masz dość ukąszeń, swędzących bąbli i uciążliwego brzęczenia i fortuny wydawanej na środki na owady? Spraw sobie odzież, która... zabija te nieznośne bestie!

Tak, nie przesłyszeliście się - dziś w XXI wieku istnieje sposób na wyprodukowanie odzieży, która po prostu uśmierca skradające się do nas owady. Technologia opracowana kiedyś na potrzeby żołnierzy stacjonujących w tropikalnych lasach równikowych powoli wchodzi do powszechnego użytku.

Jaki jest sekret "owadobójczej" odzieży? To permetryna. Tak nazywa się specyfik, którym nasącza się tkaniny, zanim jeszcze zostaną zamienione na koszule, kurtki, spodnie, czy inne części odzienia. Permetryna jako taka zaliczana jest do insektycydów. Dla ludzi nie jest szkodliwa, natomiast owady uśmierca niemal natychmiast.

Działa nie tylko na komary. Również na wszy, pchły, kleszcze, korniki oraz na szkodniki, wyrządzające szkody w uprawach rolnych. Szkodniki zabija w sposób kontaktowy i żołądkowy. Co ciekawe, słabsze owady padają jeszcze zanim dolecą do "celu przeznaczenia". Mocniejsze sztuki wykańcza dopiero bezpośrednie zetknięcie z odzieżą. Warto pamiętać, że choć nie wyrządza krzywdy psom, to dla kotów może być trująca.

Istnieją dwa sposoby, by sprawić sobie antykomarową odzież. Pierwszy, to tradycyjne "zrób to sam". Kupujemy w sklepie permetryne w aerozolu bądź w płynie i nasączamy nim ubranie. Uprzednio jednak należy pamiętać o dobraniu odpowiednich proporcji i zachowaniu środków bezpieczeństwa.

Aplikowanie preparatu najlepiej przeprowadzić na świeżym powietrzu, aby uniknąć wdychania szkodliwych oparów. Po aplikacji, należy pozostawić odzież do wyschnięcia na dwie do czterech godzin. Jeśli mamy taką potrzebę, permetrynę możemy nanieść także na namiot, tropik albo śpiwór. Taka ochrona zabezpieczy nas przed atakami insektów do sześciu tygodni, a odzież wytrzyma sześć prań.

Łatwiejszą, ale też droższą opcją będzie zakup gotowych części komarobójczej garderoby. Tutaj jednak możemy być pewni, że posiada ona odpowiednie atesty i nie jest w żaden sposób szkodliwa dla zdrowia. Odzież uszyta z materiału nasączonego permetryną w profesjonalnej firmie kupimy w sklepach dla leśników i ogrodników. Taki zakup będzie dobrą inwestycją i posłuży nam nawet do kilku lat. Producenci deklarują, że ubrania wytrzymają nawet 50 prań. Jeśli zatem masz dość złośliwych, wszędobylskich komarów, nadszedł czas, gdy wreszcie nie jesteś skazany na porażkę w tej nierównej walce.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: insekty | owady
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy