Okulary Augmented Reality od Apple

Okulary dające dostęp do rozszerzonej rzeczywistości nie są wymysłem Google. Okazuje się, że podobne rozwiązanie dużo wcześniej testowało Apple.

W chwili obecnej każde doniesienie o pracach nad okularami Augmented Reality prowadzonymi w innych korporacjach niż Google brzmi trochę jak rozpaczliwa próba gonienia konkurencji. Ale nie jest to do końca prawda, pomysł nakładania obrazu generowanego przez komputer na to, co widzimy nie jest nowy i wielu dużych graczy próbowało już wcześniej swoich sił w tej materii. Tak jak Apple, które opatentowało już kilka własnych pomysłów na Augmented Reality.

Ostatnim z nich jest wniosek o przyznanie patentu, który opisuje techniczne sposoby na zmianę rozdzielczości obrazu na małych wyświetlaczach przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Coś na kształt ekranu Retina, tylko że w okularach AR. Apple wspomina także o wprowadzeniu soczewek do tego typu urządzeń, tak jakby chciało opatentować pomysł cyfrowego zoomu w okularach AR.

Poza zastosowaniem w okularach Apple sugeruje, że ich technologia dostosowywania obrazu byłaby przydatna także w przypadku ekranów LCD i OLED. Rysunki uzupełniające wniosek o przyznanie patentu są dość ogólne i jeśli Apple kiedyś zdecyduje się na wprowadzenie pomysłu w życie można być pewnym, że Jonathan Ive wraz ze swoim zespołem projektantów zrobią wszystko, by wyglądały dużo lepiej.

Reklama

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | Google | rozszerzona rzeczywistość | okulary
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy