Pamiętacie "miecz świetlny" rycerzy Jedi? Disney stworzył perfekcyjną replikę

Koncern Disney'a pokazał perfekcyjny "miecz świetlny" na żywo przed publicznością. Wygląda tak samo jak ten z filmowej sagi o rycerzach Jedi, a nawet wydaje z siebie świszczący dźwięk podczas wysuwania się jego ostrza. Fani "Gwiezdnych Wojen" będą zachwyceni!

Koncern Disney'a zrobił ogromną niespodziankę wszystkim fanom "Gwiezdnych Wojen". Stworzył tak wierną replikę, słynnego "świetlnego miecza" rycerzy Jedi, że uczestnikom festiwalu technologicznego i filmowego South odebrało mowę.  Na specjalnej prezentacji dla wybranych gości pokazany został model słynnej broni rycerzy Jedi, który podobno w bardzo oryginalny sposób wykorzystuje technologię LED. Dzięki temu powstaje zaskakujący efekt, który wydaje się być solidnym, trójwymiarowym mieczem ze światła. 

Miecz świetlny to prawdziwy symbol Gwiezdnych wojen, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych broni w historii kina. Miecz świetlny wymyślił reżyser i scenarzysta Gwiezdnych Wojen George Lucas. Każdy, kto widział chociaż jeden film z tej serii, kojarzy charakterystyczny świszczący dźwięk i niebiesko-zieloną lub czerwoną poświatę bijącą od miecza, która rozświetla ciemność. To za jego pomocą rycerze Jedi walczyli z siłami zła.

Reklama

Miecz świetlny, który został zaprezentowany przez koncern Disneya, nie jest jedynie animacją lub efektem specjalnym, jak te, które były wykorzystane w filmach z tej serii. Jest to rzeczywisty przedmiot, który można trzymać w dłoni i którego świetlne ostrze wydaje się niemal tak samo realistyczne jak to z filmów.

W świecie Gwiezdnych Wojen miecz świetlny to broń Jedi i Sithów, dwóch przeciwstawnych stron mocy. Jest to narzędzie, które wymaga nie tylko siły fizycznej, ale również władzy nad tajemną "mocą". Każdy miecz jest unikatowy i dostosowany do użytkownika, a kolor poświaty zależy od kryształu, który został wykorzystany do jego wykonania.

Disney nie udostępnił zbyt wielu szczegółów na temat tej technologii. Wiadomo jedynie, że wykorzystuje ona technologię LED tworzącą podobny efekt, co laser. Co ciekawe, zaprezentowany model posiada ciekawą funkcję - chowa się do rękojeści w sposób identyczny jak w "Gwiezdnych Wojnach" i z tym samym, charakterystycznym świstem. Disney nie zdradził, jak udało mu się osiągnąć tak spektakularny efekt.

Koncern Disneya ujawnił również, że nowy miecz świetlny wykorzystuje technologię Bluetooth, dzięki czemu może reagować na obecność innych osób z podobnym mieczem. Już wiadomo, że następne modele miecza będą miały jeszcze więcej możliwości. Twórcy świetlnego miecza zapewniają, że jest solidny i wytrzymały, dzięki czemu może być używany do walk na żywo. Podczas prezentacji nie pokazano jednak pojedynku na świetlne miecze, więc trudno ocenić, na ile te zapewnienia są prawdziwe.

Przedstawiciele Disney'a ujawnili, że stworzenie funkcjonalnego, solidnego i bezpiecznego modelu miecza świetlnego było niezwykle trudne i wymagało wielu badań i testów.  Nie wiadomo, czy zaprezentowany model świetlnego miecza to jedynie  elektroniczny rekwizyt do kolejnych filmów kosmicznej sagi, czy być może efektowny gadżet, który trafi wkrótce do sprzedaży. 

Polecamy na Antyweb | Kody QR do fałszywych stron. Poczta Polska ostrzega przed oszustami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Star Wars | Disney | technologia | Bluetooth
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy