Parrot Bebop Drone - piórkowa waga nowych technologii

Bebop Drone to technologicznie zaawansowany, służący do rozrywki quadrokopter, o profesjonalnych parametrach.

Wyposażony w 14 megapikselową kamerę z optyką "rybiego-oka", Parrot Bebop Drone nagrywa wideo i wykonuje zdjęcia w niesamowitej jakości i zakresie 180°. Wyposażony w cyfrową technologię stabilizacji obrazu, Bebop Drone nagrywa obrazy pomimo ruchów typowych dla zdjęć lotniczych.

Kombinacja wielu czujników nadaje mu imponującą stabilność i świetną zwrotność podczas pilotowania za pomocą smartfona lub tabletu. Wykorzystanie najnowszej technologii Wi-Fi 802.11ac MIMO oraz czterech anten ceramicznych 2.4GHz i 5GHz zapewnia niezrównany zasięg. 

Lot w Full HD

Parrot Bebop Drone jest wyposażony w skierowaną do przodu 14 megapikselową kamerę z optyką "rybiego-oka" nagrywającą wideo w rozdzielczości Full HD (1080p x 1920p) i przesyłającą strumień obrazów z lotu na służący do pilotowania smartfon lub tablet.

Reklama

Pilot w łatwy sposób, bezpośrednio z aplikacji może kontrolować kąt nachylenia kamery za pomocą kciuka. Zmiana nachylenia o 180° jest w pełni cyfrowa.

Dzięki algorytmom opracowanym przez inżynierów Parrot, Bebop Drone wykorzystuje unikalną, trójosiową stabilizację obrazu, która utrzymuje stały kąt widzenia, niezależnie od nachylenia drona i ruchów spowodowanych przez turbulencje.

Kamera Parrot Bebop Drone jest zamontowana na pomysłowej konstrukcji o gumowych amortyzatorach drgań wygłuszających wibracje. Krajobrazy o niezwykłej ostrości zapisywane są na 8GB pamięci flash drona Parrot Bebop Drone.

Po wylądowaniu, pliki wideo (w formacie MP4) oraz zdjęcia (w formatach JPEG oraz DNG) mogą być przeniesione na urządzenie pilotujące lub komputer przez Wi-Fi albo za pośrednictwem wbudowanego łącza mikro-USB.

Dla jeszcze większych doznań, Parrot Bebop Drone może być pilotowany za pośrednictwem optycznego kontrolera kompatybilnego z okularami FPV. 

Wolność nawet w czterech ścianach

Około 50 inżynierów specjalizujących się w cyfrowym przetwarzaniu sygnałów, aeronautyce, sieciach Wi-Fi oraz wzornictwie przemysłowym, pracowało nad stworzeniem nad ważącym 380g (400 g z kadłubem) dronem umożliwiającym loty wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz bez ryzyka.

Parrot Bebop Drone jest pilotowany przez Wi-Fi dzięki darmowej aplikacji dostępnej na smartfony i tablety z systemem iOS oraz Android.

Aby zagwarantować optymalną stabilizację quadrokoptera, bez ograniczania jego zwrotności, Bebop Drone dokonuje integracji danych przychodzących z wielu sensorów.

Parrot oferuje także opcjonalny kontroler Skycontroller. Wyposażony we wzmocniony nadajnik Wi-Fi i cztery anteny, Parrot Skycontroller wydłuża zasięg Wi-Fi do 2 km.

Smartfon lub tablet służący do pilotowania jest zamocowany na półce, która jest kompatybilna z większością dostępnych na rynku tabletów. Pilot przejmuje stery drona dzięki dwóm dżojstikom.

Dla jeszcze większych doznań, do kontrolera Parrot Skycontroller możliwe jest podłączenie przez łącze HDMI okularów FPV (First Person View). Przechylanie głowy bedzie pozycjonowało kamerę na dronie Bebop Drone!

Parrot Bebop Drone oraz Parrot Skycontroller będą dostępne w czwartym kwartale 2014 r.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: gadżety | Drony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy