Pokład sypialny w prywatnych Boeingach

Jednym z elementów wyposażenia produkowanych na zamówienie Boeingów 747-8 jest sypialnia. Jak prezentuje się pokład wyposażony w łóżka i kto z niego skorzysta?

Dziewięciu klientów amerykańskiego koncernu zakupiło już prywatne odrzutowce Boeing Business Jet (BBJ) 747-8, ale dopiero ostatni otrzymał samolot z Aeroloftem, czyli kabiną z ośmioma prywatnymi sypialniami.

Nowość w wyposażeniu odrzutowca znajduje się na trzecim, najwyższym poziomie kabin pasażerskich. Przytulne - tudzież klaustrofobiczne - sypialnie pomieszczą ośmioro pasażerów, umożliwiając wygodny nocny odpoczynek. Do dyspozycji gości jest też przebieralnia. Dodatkowa sypialnia mierzy łącznie 36,5 metra kwadratowego, więc całkowita powierzchnia 747-8 dla odbiorców prywatnych ma 481 metrów kwadratowych.

Aeroloft został zaprojektowany przez amerykańskich inżynierów z firmy Greenpoint Technologies. Na razie nie podano tożsamości odbiorcy, który otrzymał pierwszego Boeinga z kabiną sypialną, ale wiadomo, że zamówiono już dwa kolejne odrzutowce z tym wyposażeniem. Klienci zgłaszający się po 747-8 to "prawie wyłączne głowy państw".

Reklama

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Boeing | samolot pasażerski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy