Przyszłość płatności mobilnych

Mastercard przygotowuje kartę płatniczą z wbudowanym ekranem LCD i klawiaturą numeryczną. Czy to oznacza, że za parę lat pożegnamy się z klasycznymi kolorowymi kawałkami plastiku?

Nowe karty w pierwszej kolejności pojawią się w Singapurze. Dopiero później będzie można je zobaczyć w pozostałych częściach świata. Od klasycznych, dobrze znanych nam "kredytówek", różnią się bardzo prostym wyświetlaczem LCD w skali szarości oraz klawiaturą numeryczną. Wszystko po to, aby jak najlepiej zabezpieczyć nasze pieniądze. Co ciekawe, takie rozwiązania mogą stracić na znaczeniu w kontekście smartfonów wyposażonych w łączność NFC.

Systemy operacyjne Android i Windows Phone oferują nam usługę o nazwie portfel, która stanowi swego rodzaju centrum zarządzania finansami. A dzięki wbudowanemu w telefon modułowi NFC, komórka może pełnić tę samą funkcję co zwykła karta płatnicza. Wystarczy przystawić ją do terminalu z PayPass.

Reklama

Jeszcze inne rozwiązania zastosowała najpopularniejsza na świecie sieć kawiarni Starbucks. Ale ich Square Wallet opiera się na kodach QR, które może odczytać praktycznie każdy smartfon - NFC jest tutaj zbędne. Trzeba natomiast uruchomić odpowiednią aplikację, wprowadzić hasło, zbliżyć ekran do terminalu i gotowe.

Mobilne płatności przechodzą prawdziwą rewolucję. A największą siłę przebicia będą miały smartfony i technologia NFC.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: MasterCard | starbucks | NFC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy