Robotyczne ramiona, które można kontrolować. Powstał niezwykły gadżet

Japońska firma stworzyła jedyne w swoim rodzaju robotyczne ramiona, które można przyczepiać do ludzi i kontrolować. Przypominające odnóża pająka ramiona sztucznej inteligencji mają służyć zrewolucjonizowaniu sposobu interakcji ludzi z robotyką oraz sztuczną inteligencją.

Japońska firma robotyczna Jizai Arms od jakiegoś czasu pracowała nad stworzeniem systemu robotycznych ramion. Rezultatem ich prac są przypominające pająka kończyny, które można zamocować na danej osobie. Co więcej, użytkownik jest w stanie kontrolować poszczególne z ramion. Można je podłączać i odłączać w zależności od potrzeb, a nawet całkowicie wymienić. 

Elastyczne, sterowalne i do zadań specjalnych

Celem firmy Jizai Arms było przede wszystkim zapewnienie optymalnej współpracy między ludźmi, robotami oraz sztuczną inteligencją. Współpraca ta powinna przebiegać w sposób naturalny i wygodny, w taki sposób, aby robotyczne ramiona stanowiły przedłużenie i uzupełnienie naszego własnego ciała. 

Reklama

W perspektywie lat ma to utorować drogę do owocnej i płynnej współpracy, w której zarówno ludzie, jak i maszyny będą mogli rozwijać swój potencjał wspólnie. Robotyczne ramiona firmy Jizai Arms są niezwykle elastyczne, w związku z czym, za ich pomocą możemy wykonywać wiele zadań. Jak czytamy na stronie producenta, ich potencjał może być wykorzystywany zarówno na hali magazynowej, jak i sali operacyjnej. Co więcej, są one bardzo łatwe w kontrolowaniu przez użytkownika i, jak obiecuje producent, będą stwarzały wrażenie przedłużenia naszego ciała i pozwolą na swobodne dokonywanie za ich pomocą wszelkich zadań.  

Poprawa jakości życia

Przede wszystkim Jizai Arms będą stanowiły niesamowite ułatwienie życia osób niepełnosprawnych. Będzie to miało wpływ na poprawę ich jakości życia oraz funkcjonowania. Osoby, które borykają się z brakiem kończyn, będę mogli używać robotycznych ramion jako zamiennik dla naturalnych. Ma to potencjał związany z podniesieniem standardów funkcjonowania i niezależności od osób trzecich. 

Za ich pomocą możliwe będzie wykonywanie działań do tej pory niemożliwych dla tych osób. Według informacji zawartych na stronie Jizai Arms robotyczne ramiona stanowią dodatkowy system kończyn, które mogą zostać wykorzystane w dowolnym celu. Ramiona doczepiane są do modułu umieszczanego na plecach użytkownika przypominającego plecach. Sześć terminali pozwala dowolnie podłączać lub odłączać ramiona w zależności od aktualnych potrzeb. 

System ma za zadanie również umożliwiać interakcje międzyludzkie, takie jak witanie się i podawanie rąk. Jednocześnie firma chce za pośrednictwem Jizai Arms zbadać możliwe interakcje między cyborgami w społeczeństwie. Japońska firma Jizai Arms od lat zajmuje się wieloma ekscytującymi innowacjami związanymi ze światem robotyki. Natomiast rozwój sztucznej inteligencji pozwolił rozszerzyć ich działalność o kolejny aspekt. 

W miarę rozwoju przedsięwzięć możemy spodziewać się kolejnych, coraz bardziej imponujących innowacji związanych zarówno z robotyką, jak i sztuczną inteligencją. Priorytetem firmy jest uczynienie życia poszczególnych osób łatwiejszym i bardziej elastycznym.  

Polecamy na Antyweb | Uwaga na kręgi na Twitterze. Posty miały być prywatne, a trafiały do wszystkich

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: roboty | robotyczne ramię | ramiona

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy