Reklama

Stworzył rower do jazdy po lodzie

Pewien szalony youtuber postanowił stworzyć niesamowitą konstrukcję łączącą rower oraz dwie potężne tarcze do piły.

Domorośli konstruktorzy publikujący swoje osiągnięcia w internecie nie przestają zaskakiwać. Jednym z ciekawszych kanałów na platformie YouTube zawierającym pokaźną dawkę oryginalnych konstrukcji jest "The Q". Jego autor nawiązuje tu bezpośrednio do szefa fikcyjnego wydziału naukowo-rozwojowego brytyjskiego wywiadu, znanego z filmów o Jamesie Bondzie.

Podobnie jak w filmowym laboratorium, również na wspomnianym kanale znajdziemy wiele zaskakujących i na pierwszy rzut oka, szalonych pomysłów. Choć te początkowo wydają się totalnie abstrakcyjne - niemal zawsze spełniają swoją rolę.

Reklama

Dobrym tego przykładem niech będzie projekt roweru, który jest zdolny do jeździe po nawet ekstremalnym lodzie. Jego konstruktor wpadł na pomysł zastąpienia kół, dętek oraz ogumienia - dużymi tarczami do piły. Jak się okazuje, zamontowanie ich było nie lada wyzwaniem, a i pierwszy prototyp nie do końca sprawdzał się w lodowych warunkach.

Choć efekt końcowy nie należy zapewne do najbezpieczniejszych środków transportu, spełnia on najśmielsze oczekiwania. Jeśli jesteście zainteresowani, zachęcamy do materiału poniżej:INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rower | wynalazek | youtube

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama