Ta opaska ostrzeże cię przed groźnym promieniowaniem UV

​Smartsun to inteligentna opaska, która ostrzeże osoby jej używające o zbyt dużej ekspozycji na promieniowanie UV.

Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV może być niebezpieczna i prowadzić do rozwoju nowotworów skóry. Dlatego istotne jest korzystanie z dobrodziejstw pięknej, letniej pogody w rozsądny sposób. Na rynku jest już dostępnych całkiem sporo opasek wykrywających nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV. Warto wspomnieć choćby o UVeBand czy UVA+Sunfriend. Opaska Smartsun dołącza do tego grona.

Opaska Smartsun zmienia kolor z żółtego na różowy, kiedy nadchodzi moment, w którym powinniśmy skryć się w cieniu. Gadżet przez dwa lata był testowany przez szkocki University of Strathclyde. Twórcami opaski jest Andrew Mills i Michael McFarlane, którzy zdecydowali, że zmiana koloru będzie najbardziej oczywistym sygnałem na zakończenie opalania.

Opaska Smartsun przeznaczona jest do jednorazowego użytku. Tuż po założeniu gadżet jest koloru żółtego, który następnie przechodzi w beż, a potem zabarwia się na coraz intensywniejszy róż. Za zmianę koloru odpowiada zawarty w niej kwas, który reaguje z różnymi poziomami promieniowania UV. To z kolei wpływa na poziom pH w materiale, co bezpośrednio wywołuje zmianę koloru.

Opaski Smartsun będą sprzedawane po 7 sztuk w cenie 12 dol.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: opaska | promieniowanie słoneczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy