Tańsza wersja Google Glass dla rowerzystów

Kiedy okulary Google Glass trafią już do sprzedaży, będą niesamowicie drogie. Recon Jet firmy Recon Instruments to tańsza wersja gadżetu giganta z Mountain View.

Recon Instruments to niewielka firma z siedzibą Vancouver, która specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technologicznie gadżetów do jazdy na nartach. Ducha poprzednich projektów da się wyczuć także w okularach Recon Jet, które są bardziej sprzętem dla sportowców, niż Google Glass "dla wszystkich".

Zarówno Google Glass, jak i Recon Jet działają w oparciu o zmodyfikowanego Androida. W porównaniu z okularami Google'a, Android w Recon Jet nie jest tak otwarty - producent zadbał bowiem, by większość potrzebnych do korzystania z gadżetu funkcji została preinstalowana. W niedalekiej przyszłości planowane jest wypuszczenie SKD (Software Developer Kit) - zestawu narzędzi do programowania - ale nie pozwolą one na tak swobodną kreację rzeczywistości, co system w Google Glass.

Recon Jet stylistycznie przypominają nieco okulary firmy Oakley. Informacje są wyświetlane na dolnej części szkieł użytkownika. Wśród nich znalazły się takie parametry jak rytm pracy serca, prędkość poruszania się, pokonany dystans czy ilość spalonych kalorii. W finalnym produkcie nie zabraknie również możliwości wyświetlania podstawowych informacji ze sparowanego z okularami smartfona. Urządzenie będzie można połączyć z Facebookiem i Twitterem.

Okulary Recon Jet to sprzęt wybitnie dla sportowców, a zwłaszcza rowerzystów. Inwestując w produkt kanadyjskiej firmy, będą mogli oni przeczytać SMS-a czy sprawdzić tętno bez odrywania rąk od kierownicy.

Na okulary Recon Jet można już składać przedpremierowe zamówienia. Ich cena została ustalona na 500 dol. To trzykrotnie mniej niż minimalna kwota, jaką trzeba będzie wydać za Google Glass.

Reklama

Link

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | google glass | okulary
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy