Reklama

Wojskowy translator mowy

Każde urządzenie do tłumaczenia, przybliża nas do uniwersalnego translatora, który będzie tłumaczył mowę w czasie rzeczywistym. Język jest jednak zbyt bogaty w niuanse, żeby stało się to w dającej się przewidzieć przyszłości.

Voxtech Phraselator, opracowany i zaprojektowany przez DARPA (agencja Departamentu Obrony USA do spraw zaawansowanych programów badawczych) jest prawdopodobnie najlepszym tego typu urządzeniem, jakie może zaproponować współczesna technologia.

Phraselator został zbudowany w celu podsłuchiwania i tłumaczenia rozmów. Obecnie, sprzęt jest używany do przekładania zdań z angielskiego na inne języki. Używa go głównie armia amerykańska i organizacje charytatywne działające za granicą. Phraselator ma mocną obudowę z jasnym dotykowym ekranem LCD, odporną na wstrząsy i wodę.

Reklama

Urządzenie działa na bateriach, które umożliwiają mu 20-godzinną, nieprzerwana prace. Ustawienia oraz nowe słowa i wyrażenia można zachować w pamięci o pojemności 1GB.

Translator jest wyposażony w port USB, co pozwoli na szybkie przeprogramowanie go na inne języki, gdy już będą dostępne. Urządzenie waży niespełna pół kilograma i jest rozmiarów 13 na 18 cm, co pozwala na wygodne przenoszenie. Voxtech Phraselator jest niedostępny dla klientów indywidualnych.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: tłumaczenia | urządzenie | mowy | wojsko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy