Zabawka transformer, która sama się przemienia

Marka Hasbro zaprezentowała pierwszą w historii zabawkę Transformers, która samodzielnie przekształca się z pojazdu w robota.

Znane z komiksów Transformersy to kosmiczna rasa pochodzącą z planety Cybertron, na której wszystko jest mechaniczne. Inteligentne maszyny, potrafią przemieniać swój kształt i najczęściej przybierają formę samochodów oraz potężnych robotów. To właśnie ta cecha kosmicznych istot spowodowała ich ogromną popularyzacje wśród dzieci i młodzieży, a półki sklepowe zaroiły się  zabawek, które można było samodzielnie składać i rozkładać.

Firma Hasbro, która od niemal samego początku odpowiada za sprzedaż gadżetów ze wspomnianego uniwersum, zaprezentowała niedawno zabawkę, która jest w stanie dokonać samodzielnej autotransformacji. Jest to tym samym pierwszy model Transformersa, który może się sam przekształcać, bez konieczności ręcznego modelowania.

Reklama

W pełni automatyczny Optimus Prime zawiera 5000 komponentów, 27 serwomotorów i 60 mikroczipów. Zabawka choć niesamowicie rozbudowana, posiada także sporą cenę. Kosztuje niemal 700 dolarów, a więc około 2800 złotych.

Przyznać jednak trzeba, że jej umiejętności robią niemałe wrażenie. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama