Reklama

Zarządzanie domową elektroniką z poziomu smartfonu

EDIMAX Technology, producent inteligentnych urządzeń do zarządzania domem oraz systemów monitoringu wizyjnego, wprowadził na rynek SmartPlug SP-1101W. To niewielkie, proste w konfiguracji urządzenie należy do kategorii rozwiązań inteligentnych i umożliwia kontrolę nad urządzeniami elektronicznymi w domu, co pozwala uczynić go bardziej funkcjonalnym i energooszczędnym.

Podłączenie do SmartPluga lampki nocnej, ekspresu do kawy czy innych urządzeń elektronicznych, pozwala na ich zdalne włączanie i wyłączanie. SP-1101W można w prosty sposób skonfigurować za pomocą smartfonu lub tabletu. Wystarczy pobrać ze sklepu Google Play lub AppStore aplikację EdiPlug, włączyć SmartPlug i połączyć się z nim bezprzewodowo, a następnie uruchomić aplikację i dokończyć proces instalacji.

Za pomocą aplikacji możemy kontrolować zasilanie domu podczas gdy przebywamy w pracy, na wakacjach czy w delegacji. Aby być na bieżąco, można również skorzystać z funkcji powiadomień e-mail o tym, że podłączone do SmartPluga urządzenie zostało ręcznie włączone bądź wyłączone. SmartPlug SP-1101W umożliwia nie tylko zdalną kontrolę sprzętów domowych, ale pozwala także na zapisanie harmonogramu automatycznego włączania i wyłączania urządzeń, który można dopasować do indywidualnego trybu życia mieszkańców. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszy się zużycie energii, a przez to i wysokość rachunków za prąd.

Reklama

SmartPlug zgodny jest ze standardem sieci 802.11b/g/n i działa w zasięgu do 10m. Prędkość przesyłania danych dla tego urządzenia w standardzie n wynosi do 150Mb/s. Dzięki trzem wbudowanym diodom, które wskazują stan zasilania, przełącznika i sieci, łatwo można odczytać tryb pracy, w jakim znajduje się urządzenie.

Główne funkcje produktu:

-         Zarządzanie zasilaniem urządzeń elektronicznych z poziomu smartfonu lub tabletu;

-         Możliwość ustalenia harmonogramu zasilania domu, dla większej niezależności i wygody;

-         Powiadomienia e-mail o włączeniu lub wyłączeniu sprzętów podłączonych do SmartPluga;

-         Oszczędność energii;

-         Prosta, bezprzewodowa konfiguracja.

Cena i dostępność:

Sugerowana cena detaliczna SmartPluga SP-1101W wynosi 189 zł.

Zawartość zestawu:

-         1x SmartPlug;

-         1x skrócona instrukcja obsługi;

-         1x płyta CD (wielojęzyczna instrukcja instalacji);

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: elektronika

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama