Fanaberie milionerów. Najdroższe rzeczy codziennego użytku

Inflacja szaleje na świecie, lecz wydaje się, że nie dotyczy ona milionerów i miliarderów. Część bogaczy cechuje się między innymi tym, że wszystko musi być najdroższe, nawet torebka od herbaty i papier toaletowy.

Kryzys wydaje się nie imać milionerów i miliarderów. Niemal od zawsze bogacze tworzyli niezwykle drogie i zarazem bezużyteczne rzeczy. Poniżej znajduje się krótka lista najbardziej nieprzydatnych przedmiotów, których wartość może zawrócić w głowie

Diamentowe piłki do krykieta

Standardowa piłka do krykieta wykonana jest z korka obłożonego skórą, jednakże z okazji Mistrzostw Świata w tym sporcie w 2007 roku, wykonano dwie szczególne piłki. Każda z nich została ozdobiona 5728 diamentami i ściegiem z 18-karatowego złota, przez co każda z nich była warta po 68 500 USD (około 280 000 zł). Co ciekawe były one nagrodami dla dwóch najlepszych zawodników krykieta w kategorii Best Interim player oraz Best Indian Cricketer. Fachowcy są zdania, że gra diamentową piłką byłaby niemożliwa, ciekawe dlaczego?

Reklama

Zabawka, którą się nie pobawisz

Japończycy stworzyli małą wersję ulubionego w tym kraju robota - Gundam, jest on bohaterem popularnego serialu animowanego. Figurka została wykonana przez firmę jubilerską Ginza Tanaka oraz producenta zabawek Bandai Co. Robot powstał z czystej platyny, waży 1,4 kg i ma wysokość 13 cm. Które dziecko nie chciałoby się pobawić taką zabawką? Trzeba zaznaczyć, że robot wyceniany jest na około 41 500 USD (ponad 170 000 zł).

Tak piją herbatę milionerzy

Jeśli ktoś chciałby poczuć się jak milioner, wystarczy zaparzyć sobie herbatę, wlewając wrzątek do kubka z torebką... wysadzaną diamentami. Tak, chodzi o najprawdziwsze diamenty. Szczególną torebkę herbaty stworzyła firma jubilerska Boodles na 75. rocznicę powstania brytyjskiego koncernu PG Tips, który zajmuje się produkcją tego naparu. Torebka została ozdobiona 280 diamentami, przez co ta codzienna rzecz jest warta teraz 14 000 USD (niecałe 58 000 zł). Brytyjczycy wiedzą, w jaki sposób celebrować "tea time".

Hello millionaire

Jeśli już jesteśmy przy Japonii i zabawkach, to trzeba wspomnieć o Hello Kitty - a konkretnie o Hello Kitty wysadzanej diamentami, różowymi szafirami, rubinami, topazami i ametystem. Figurka ma wysokość 5,6 cm, waży 590 g i warta jest aż 163 000 USD (około 674 000 zł). Została sprzedana w 2006 roku w centrum handlowym Mitsukoshi w Tokio. Jak byście się czuli, gdyby wasze dziecko przypadkiem zgubiło taką zabawkę?

Czy złote zszywki to za dużo?

Chcesz wyróżnić się w pracy? Łatwizna, wystarczy kupić sobie złote zszywki i spinać nimi wszelkie możliwe dokumenty. Obecnie można sobie kupić zestaw 24 pozłacanych zszywek w aksamitnym etui za jedyne 210 USD (niecałe 870 zł). Standardowe pudełko zwykłych zszywek zawiera zazwyczaj 1000 sztuk, za taką samą liczbę pozłacanych zszywek trzeba byłoby zapłacić ponad 36 000 zł.

Pióro warte 8 mln dolarów

Najdroższym na świecie piórem do pisania jest Fulgor Nocturnus, które zostało stworzone przez włoską firmę Tibaldi. Pióro wysadzane jest niezmiernie rzadkimi czarnymi diamentami, a jego wartość wynosi aż 8 milionów dolarów. Co ciekawe przedmiot znalazł już nabywcę podczas aukcji charytatywnej w Szanghaju. Kto pożyczyłby takie pióro koledze z ławki?

Miliony w toalecie

Jedną z najdroższych i bezużytecznych rzeczy stworzonych przez człowieka jest papier toaletowy ze złota. Nie oceniono jeszcze, w jakim stopniu rzecz ta spełniałaby swoją funkcję, nie wiadomo również, jaki byłby stopień komfortu użytkowania. Rolka została opracowana przez jedną z australijskich firm. Papier jest trzywarstwowy oraz gotowy (i bezpieczny) do użycia. Inspiracją dla twórców miały być złote toalety w jednym z hoteli w Dubaju.

Papier powstał z 22-karatowego złota, a cała rolka wyceniana jest na 1 500 000 dolarów amerykańskich, a na rynek trafiła w 2010 roku. Niektórzy zastanawiają się, jaką trwałość ma ten materiał podczas użytkowania oraz czy przypadkiem się nie strzępi... Warto dodać, że potencjalny nabywca, kupując ten nietuzinkowy papier toaletowy, otrzyma również butelkę szampana.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: inflacja | złoto | bogactwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy