Kultura zapier***, czyli jak zniszczyć swój organizm w kilku krokach

Kultura zapie*dolu? Nie, dziękuję
Kultura zapie*dolu? Nie, dziękuję123RF/PICSEL

Tylko praca, którą widać, jest istotna. "Dobrze" to znaczy "dużo", a "dużo" nigdy nie będzie wystarczające

Nawet jeśli kultura hustle powoduje, że zwiększamy godziny pracy i zmniejszamy liczbę godzin, które przeznaczamy na sen, może to spowodować, że stajemy się o wiele mniej produktywni, co czyni całą kulturę niezwykle kontrproduktywną.

Wyśpisz się w grobie

To wszystko umocniło ideę, że aby odnieść sukces i zrobić cokolwiek znaczącego, musisz pracować przez długie godziny. Ideologia kultury hustle mówi, że ludzie przepracowują się nie dlatego, że mają do tego ekonomiczny popęd, ale po prostu dlatego, że w ten sposób ludzie przedsiębiorczy dostaną to, czego chcą
mówi na łamach BBC Nick Srnicek, wykładowca ekonomii cyfrowej w King’s College w Londynie.
"Kultura hustle ma negatywny wpływ na kwestie psychiczne, takie jak lęk, depresja i stres. Może również powodować wypalenie zawodowe ze względu na stres związany z pracą i długie godziny poświęcone na pracę. Pracownicy w kulturze hustle stracili zdolność do równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, która jest krytyczna dla zdrowia psychicznego"
mówi dr Olga Molina, terapeutka z Talkspace.

Pracoholizm pod płaszczykiem pracowitości, ambicji i oddania. Jak to wygląda naprawdę? To pułapka

Wraz z powstaniem LinkedIn, Twittera, Instagrama i Tiktoka, narracja o kulturze hustle eksplodowała. Trafiła na podatny grunt ludzkich kompleksów i braku wiary w siebie odnośnie tego, czego nie mają (a mogliby) i czego nie robią.
Rubin „Estrela de Fura”. Rusza w tournée po świecieINTERIA.TVAFP